הדחת קטינים לשימוש בסמים – העבירה החמורה, העונש הכבד וכיצד ניתן לפעול?

פקודת הסמים המסוכנים קובעת מספר פעולות שביצוען נחשב ל"הדחה" של קטין לשימוש בסמים. פעולות אלו כוללות מצבים בהם אדם שהיה אחראי על קטין אפשר לאחרון להשתמש או להשיג סם מסוכן, וכן שידול קטין להשתמש בסם או להשיג את הסם. לפי החוק "הקר" יכולים גם האנשים שלא מנעו את פעולת הדחת הקטין לשימוש בסם להיות אשמים.

יש להדגיש כי קטין הוא אדם שגילו נמוך מ-18. מבחינת החוק אין הבדל בין הדחה של קטין בגיל 14 או הדחה של קטין בגיל 17 לשימוש בסמים. ה"מדיח" הינו כל אדם שגילו 18 ומעלה שמספק סם מכל סוג שהוא, לרבות סם קל לקטין. יחד עם זאת, כדי שהפעולה תחשב כהדחת קטין לשימוש בסם, צריך האדם הבוגר שמספק את הסם להיות מודע לכך שהוא מספק את הסם לקטין.

דוגמה למקרה של הדחת קטין לשימוש בסם: 

בחור בן 20 יצא עם בחורה בת 16 והבחור עישן עם הבחורה מריחואנה, במצב זה תחשב פעולתו של הבחור בן ה-20 להדחת קטין לשימוש בסמים.

העונש על הדחת קטין לשימוש בסמים – עבירה פלילית חמורה ביותר שעונשה מאסר רב שנים

העונש הצפוי לאדם שביצע הדחת קטין לשימוש בסמים, שהיא עבירה פלילית קשה, הינו חמור ביותר.

פקודת הסמים המסוכנים קובעת כי העונש של אדם שמדיח קטין לשימוש בסמים עשוי להיות 25 שנות מאסר. מעבר לזאת, קובע החוק שהפושע יקבל לפחות עונש מינימום ויימצא במאסר למשך תקופה מסוימת, כלומר – בית המשפט אינו מורשה להקל מעונשו של הפושע ולהסתפק בעבודות שירות או מאסר על תנאי.

כיצד תוכלו לפעול במקרה שהואשמתם בביצוע הדחת קטין לשימוש בסמים?

במידה שהואשמתם בביצוע עבירת הדחת קטין לשימוש בסמים, תוכלו לפעול בדרכים שונות שעשויות להוביל להסדר טיעון מקל או לזיכוי. כדי לעשות זאת יהיה עליכם לפנות אל עורך דין שמתמחה בדין הפלילי. 

עורך דין שמתמחה בדין הפלילי וסייע במגוון מקרים מסוג זה, יוכל להנחות אתכם בנוגע להליך החקירה במשטרה. פנייה מהירה אל עורך הדין אף בטרם מתן תשובות לשאלותיהם של החוקרים, תוכל למנוע הגשה של כתב אישום.

במידה שעורך הדין יצליח לעורר ספק בכך שלא הייתם צריכים לדעת או שלא ידעתם שהאדם שנמצא מולכם הינו קטין, ייתכן שהוא יוכל להביא לכך שבית המשפט יסתפק בהסדר טיעון מקל. מעבר לכך, ישנן נסיבות מקלות נוספות ועורך דין מקצועי ובעל ניסיון יוכל לגרום לבית המשפט להתחשב בהן ולהביא להקלה בעונש.

משרד עורכי דין שוש חיון ושות' – פנייה מוקדמת אל משרדנו תוכל להשפיע על כל המשך חייכם

הדחת קטינים לשימוש בסמים הינה עבירה חמורה והאישום בביצועה עלול להשפיע על כל חייו של הנאשם – לפגוע במשפחתו, בקשריו החברתיים, בעבודתו ובכל שאר מישורי חייו. לכן, במידה שהואשמתם בביצוע הדחת קטין לשימוש בסמים, חשוב שתפנו בהקדם אל עורך דין פלילי לעבירות סמים

אנו במשרד עורכי דין שוש חיון ושות' מתמחים בדין הפלילי, לרבות עבירות סמים. במידה שתפנו אלינו במהירות נוכל לסייע לכם לכל אורך הדרך, לייעץ לכם כיצד לנהוג בעת החקירה ואף להביא להקלה משמעותית בעונש או אפילו למנוע את הגשת כתב האישום. 

אתם מוזמנים ליצור קשר דרך הטלפון, לשלוח לנו מייל או להגיע אל משרדנו שנמצא בכתובת: המלך ג'ורג' 38, תל אביב יפו. כמו כן, תוכלו למלא את הפרטים שלכם בטופס יצירת הקשר ונחזור אליכם במהירות.

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

שתפו את התוכן. בחרו את הפלטפורמה שלכם!

עו"ד שוש חיון

עו"ד שוש חיון

בוגרת תואר שני במשפטים (LL.M) מאוניברסיטת בר-אילן. הייתה שותפתו למשרד של העו”ד הפלילי בני נהרי ז”ל. במהלך כ-10 שנים עבדו יחד על מאות תיקים ידועים בכל תחומי המשפט הפלילי.

התקשרו עכשיו 24/7