עילות לסגירת תיק פלילי במשטרה

בימינו, נפתחים לא מעט תיקים פליליים לאזרחים "נורמטיביים", כל שדרוש כדי לפתוח לאדם תיק פלילי הוא להגיש נגדו תלונה בגין ביצוע של עבירה פלילית.

יחד עם זאת, חשוב לנו להדגיש שאין להסיק ממשפט זה שאנו מקלים ראש במקרים השונים.

אדם שנפתח נגדו תיק פלילי עלול להיפגע מבחינות רבות, למעשה, הפגיעה יכולה לבוא לידי ביטוי בכל מישורי חייו – מהתחום האישי ועד התחום המקצועי ויכולתו למצוא עבודה או לקבל ויזה לחו"ל. 

במקרים מסוימים יכול התיק להיסגר בשלב החקירה, בחלק מהמקרים הסיבה לסגירת התיק נובעת מרצונו של בית המשפט לסייע לנאשם ולמנוע מצב שבו עתידו יפגע. במקרים אחרים התיק עלול להגיע לכתב אישום.

סיבות שיכולות להוביל לסגירת התיק הפלילי

3 עילות שיכולות להביא לסגירתו של התיק
במידה שנפתח לאדם תיק פלילי, יוכל התיק להיסגר בשל 3 עילות: העילה הראשונה היא העדר אשמה, במצב זה החוקרים בעצם לא גילו ראיות שמעידות על כך שהנאשם אשם. 

העילה השנייה היא היעדר ראיות, במצב זה לא קיימות ראיות שיכולות להוות בסיס לכתב אישום. 

העילה השלישית היא היעדר עניין לציבור. במקרים בהם אין לאדם עבר פלילי והעבירה המיוחסת לו קלה בהשוואה לעבירות אחרות, עשוי התיק להסגר, שכן אין לציבור עניין במקרה – אותו אדם כביכול אינו מסכן את הציבור.

האם סוג העילה שבגללה התיק נסגר חשובה או האם העיקר זה לסגור את התיק?

חשוב לדעת שגם אם התיק הפלילי נסגר, לא כל העילות מזכות את הנאשם מרישום פלילי ויש חשיבות רבה לעילה שהובילה לסגירת התיק. 

במקרים בהם הסיבה לסגירת התיק היא חוסר אשמה, לא נותר לאדם רישום פלילי. יחד עם זאת, במקרים האחרים – במקרה של היעדר עניין לציבור ובמקרה של היעדר ראיות – כן יישאר לאדם רישום פלילי שעשוי לפגוע בו בהמשך, אך במקרים אלו יכול האדם להגיש בקשה למחיקת הרישום הפלילי.

משרד עורכי דין שוש חיון ושות' – משרד שמעניק לכם שירות מקצועי ואמין

במידה שהוגשה נגדכם תלונה בגין ביצוע עבירת מין  ונפתח נגדכם תיק במשטרה, חשוב שתפעלו בהקדם ותעשו ככל שביכולתכם כדי לסגור את התיק לפני שהוא מגיע לידי כתב אישום.

במידה שתפנו אל המשרד שלנו – משרד עורכי דין שוש חיון ושות', נוכל לעמוד לשירותכם לאורך כל הדרך.

המשרד שלנו מתמחה בדין הפלילי ויש לנו שפע ניסיון בסגירת תיקים פליליים וייעוץ וליווי בהליכי פליליים. 

אם תפנו אלינו, נוכל לסייע לכם לסגור את התיק הפלילי כבר בשלב החקירה.

ניסיוננו הרב והידע שצברנו מבטיחים לכם שתקבלו שירות מקצועי ואמין.

במידה שאתם מעוניינים לשאול שאלה או לקבוע איתנו פגישה, אתם מוזמנים לצלצל אלינו, לשלוח אלינו מייל או למלא את הפרטים שלכם בטופס ההתקשרות ונחזור אליכם בהקדם.

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

שתפו את התוכן. בחרו את הפלטפורמה שלכם!

עו"ד שוש חיון

עו"ד שוש חיון

בוגרת תואר שני במשפטים (LL.M) מאוניברסיטת בר-אילן. הייתה שותפתו למשרד של העו”ד הפלילי בני נהרי ז”ל. במהלך כ-10 שנים עבדו יחד על מאות תיקים ידועים בכל תחומי המשפט הפלילי.

התקשרו עכשיו 24/7