עבירות הונאה – מהן וכיצד נכון לפעול במקרה שהואשמתם בביצוע עבירת הונאה?

עבירות הונאה שהן עבירות עסקיות וכלכליות ומדובר על עבירות חמורות ביותר. עבירות הונאה נחשבות לעבירות מסוג צווארון לבן וברוב המקרים האדם שמבצע את העבירה משיג דבר מה על ידי ביצוע העבירה, כמו למשל טובות הנאה. העבירות יכולות להיות בעלות מישור ציבורי, חברתי או אישי.

למרות שעבירות הונאה כלולות תחת ההגדרה של עבירות פליליות, הן לא דומות לעבירות פליליות אחרות, כמו למשל: פריצות, הסיבה לכך היא שעבירות הונאה דורשות תחכום ועורמה ואינן מערבות הפעלה של כוח פיזי. מכיוון שעבירות אלו דורשות תחכום, הן עלולות שלא להתגלות כלל. 

בחלק מהמקרים נעשות העבירות על ידי אנשי עסקים, אך לא רק. מכיוון שמדובר על עבירות חמורות שעשויות להוביל לקנס כבד או למאסר, חשוב שכל מואשם בביצוען יפנה אל עורך דין שמתמחה בעבירות הונאה ואף יבצע זאת בהקדם האפשרי. פנייה מהירה תאפשר לעורך הדין להנחות את הנאשם בנוגע לאופן ההתנהלות הנכון ביותר. נאשם שאינו מודע לזכויותיו או אינו יודע מה נכון ומה לא נכון לומר בעת החקירה המשטרתית, עלול לסכן את עצמו ולספק מידע שיפליל אותו בהמשך.

עבירות הונאה – סוגים שונים של עבירות הונאה

עבירות ההונאה מגוונות והן יכולות להיות בין היתר: מעילה בכספים, הונאת פונזי, זיוף, התחזות (לרבות התחזות לאדם שמת) והונאת נושים. הונאה מסוג נוסף היא הונאת סייבר, ברוב המקרים מדובר על זיוף של דפי אינטרנט. דפים אלו גורמים לגולש באינטרנט לספק את פרטיו האישיים ועל ידי כך הפושע יכול להיכנס לחשבונות של הקורבן. 

עבירות ההונאה יכולות להתבצע בכוונה תחילה או בטעות, אך בכל מקרה שהוא, העונש שמקבל מבצע העבירה יהיה חמור.

חשוב לציין שהעונש בגין ביצוע עבירות הונאה תלוי באדם שנפגע, באדם שביצע את העבירה ובנסיבות של המקרה. במקרים בהם אין לאדם שביצע את העבירה עבר פלילי, עשוי בית המשפט להקל מעונשו.

על יחידת להב ויחידת יאח"ה

משום שעבירות מרמה חמורות ביותר, הקימה המשטרה שתי יחידות שעוסקות בעבירות מסוג זה. יחידות אלו הינן: יחידת להב 433 שעוסקת בחקירות כלכליות והיחידה השנייה היא יאח"ה שמהווה יחידה ארצית. כדי להצליח להגיע אל האמת, עובדים ביחידות הללו אנשי מקצוע מנוסים ומתוחכמים, ביניהם: כלכלנים, רואי חשבון, עורכי דין, פסיכולוגים וקציני חקירה שתפקידם לנתח את הראיות באופן שבו יהיה ניתן להרשיע את הנאשמים.

הואשמתם בביצוע עבירות הונאה? אל תמתינו ופנו אל משרד עורכי דין שוש חיון ושות' עוד היום

במידה שהואשמתם בביצוע עבירת הונאה, שהיא כפי שצוין – עבירה חמורה ביותר, תוכלו לפנות אל משרד עורכי הדין שלנו – משרד עורכי דין שוש חיון ושות' ולקבל סיוע בכל שלבי התהליך שאתם עתידים לעבור. משרדינו מתמחה במשפט הפלילי ומספק ייעוץ וייצוג במגוון תחומים וביניהם עבירות הונאה שונות.

כדי להגדיל את סיכויי ההצלחה שלכם, חשוב מאוד שתפעלו במהירות, בצורה זו נוכל להנחות אתכם ולספק לכם הסברים לגבי התהליכים שצפויים לכם בהמשך. קבלת הייעוץ וההנחיה מאתנו תאפשר לכם למנוע טעויות שעלולות להשפיע על כל חייכם בכל המישורים – אם במישור הפרטי, החברתי, הציבורי או העסקי. אדם שהואשם בביצוע עבירת הונאה ונמצא אשם יתקשה מאוד לשקם את חייו. הכרת הזכויות שלכם והידיעה כיצד להתנהל בעת החקירה ובעת המשך התהליך הינן קריטיות במקרים אלו.

משרדנו מספק מענה שוטף במשך כל שעות היממה ובכל ימות השבוע. צרו קשר עוד היום ותוכלו לשנות את עתידכם.

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

שתפו את התוכן. בחרו את הפלטפורמה שלכם!

עו"ד שוש חיון

עו"ד שוש חיון

בוגרת תואר שני במשפטים (LL.M) מאוניברסיטת בר-אילן. הייתה שותפתו למשרד של העו”ד הפלילי בני נהרי ז”ל. במהלך כ-10 שנים עבדו יחד על מאות תיקים ידועים בכל תחומי המשפט הפלילי.

התקשרו עכשיו 24/7