עו"ד פלילי מפורסם – האם זו בהכרח בחירה נכונה?

אדם הנקלע לבעיה המצריכה עו"ד פלילי עומד בפני החלטה באיזה פליליסט לבחור. קיימת סבירות שכל אחד מחבריו או מבני משפחתו ימליצו לו על עורך דין זה או אחר, ביניהם אולי עורך דין פלילי מפורסם או כאלה שנחבאים אל הכלים.

מכיוון שבעיה פלילית אינה מסתיימת ביום אחד ועל עורך הדין והלקוח לצעוד דרך ארוכה יחד, חשוב לבחור את עורך הדין הפלילי שישרת באופן מיטבי את האינטרסים של הלקוח, אדם בעל הידע והניסיון ובעיקר חשוב שתהיה כימיה והבנה בין שניהם על דרכי הפעולה הנכונות, וכך יוכלו לקדם יחד את התהליכים.

בחירת עורך דין פלילי מפורסם ומתוקשר יכולה בהחלט להיות בחירה נכונה, אבל מעבר לכך, יש לבחון כמה נקודות מהותיות לגבי כל עורכי הדין המוצעים ואז להחליט מיהו עורך הדין המתאים ביותר.

הליווי המקצועי הדרוש ללקוח אמור לכלול את הנקודות האקוטיות הבאות:

  • עורך דין פלילי בעל ידע נרחב בכל התחום הפלילי ובנושא הבעיתי הספציפי של הלקוח באופן מיוחד. אם טיפל בתיקים דומים ומה הייתה מידת ההצלחה שלו בתיקים הללו.
  • עורך דין פלילי המתעדכן באופן שוטף בפסיקות של בתי המשפט השונים ברחבי הארץ במקרים פליליים דומים וכך יגבש עם הלקוח את האסטרטגיה הנכונה כדי להצליח לשכנע את השופט לסגור את התיק הפלילי או להקל בעונשו של הלקוח.
  • עורך דין פלילי שהוא בעל קשרים נאותים עם גורמים שונים בתחום המשפטי והכלכלי כך שבהתאם במקרה הוא יוכל לבחון לעומק את הדברים ואת ההתנהלות הרצויה והנכונה ביותר כדי לפתור את הבעיה.
  • עורך דין שיש לו זמן פנוי לטפל בתיק של הלקוח באופן אישי, להגיע אתו שוב ושוב לבית המשפט, לטפל בנושאים הדורשים טיפול כמו לדוגמה שחרור בערבות, או הגשת בקשות מידיות לבית המשפט בעניינו של הלקוח על פי פרטי המקרה. מקרים פליליים דורשים מעורבות מהרגע להרגע של עורכי הדין ולכן חשוב שיוכל להתחייב מראש כי הוא זמין ויכול לטפל בתיק המורכב.
  • עורך דין שסדר יומו עמוס, יתקשה לעמוד במשימה ויוצר מצב שהוא יבקש מעורך דין אחר במשרדו לבצע חלק מהמטלות. קיימות פעולות טכניות שכל עורך דין יכול לבצע אך לעתים קרובות מדובר בדיני נפשות. הלקוח בחר עורך דין מסוים כי קו החשיבה שלו מתאים לקו החשיבה שלו ועורך הדין החדש שהגיע כדי לסייע הוא טוב, אך הוא לא עורך הדין שהלקוח בחר. לכן הקשר ביניהם טוב פחות והלקוח סומך פחות על כישוריו ועל יכולותיו להוציא אותו מהתסבוכת שאליה הוא נקלע.
  • קיימים עורכי דין רבים שהם מפורסמים פחות אך יש להם יכולות מופלאות, הם מבצעים חשיבה מעמיקה ותוקפים את המקרה בזוויות ייחודיות וכך עוזרים מאד ללקוח שלהם ומצליחים להשיג את סגירת התיק או כל מטרה אחרת שהציבו לעצמם.
  • אין לזלזל בעורכי הדין הפליליים מהשורה הראשונה העובדים עם עבריינים בתחומים שונים אך במקביל קיימים עורכי דין פליליים בעלי לא פחות ניסיון, עורכי דין יצירתיים ובעצם היותם לא מקובעים הם סוללים דרך מיוחדת לפתרון המשבר שנוצר.
  • כמו כן, שילוב של "כח צעיר" ורענן במשרדנו, בדמות עו"ד שוש חיון, המביאה עימה נקודת מבט אחרת והרבה חדשנות וחשיבה יצירתית בהחלט מסייעת לבחירה עורך דין פלילי המתאים עבורכם.

לסיכום:

כל אדם הנקלע לצרה, חשוב שילך עם עורך דין שהוא מרגיש שאפשר לסמוך עליו, לא משנה אם מדובר על עורך דין פלילי מפורסם או לא, חשוב שיהיה אדם בעל יכולות מוטיבציה ורוח לחימה שיעשה כל שניתן כדי להציל אותו מהצרה.

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

שתפו את התוכן. בחרו את הפלטפורמה שלכם!

עו"ד שוש חיון

עו"ד שוש חיון

בוגרת תואר שני במשפטים (LL.M) מאוניברסיטת בר-אילן. הייתה שותפתו למשרד של העו”ד הפלילי בני נהרי ז”ל. במהלך כ-10 שנים עבדו יחד על מאות תיקים ידועים בכל תחומי המשפט הפלילי.

התקשרו עכשיו 24/7