אלימות בין בני זוג – אל תשתקו. תפעלו. ועשו זאת מהר

חיים עם בן זוג אלים הם אינם חיים, שכן מדובר על האדם שאמור להיות הכי קרוב ומוכר, אדם עליו יש לסמוך, אדם בו יש לבטוח. כאשר אותו אדם פוגע בבן זוגו/ בת זוגו הוא גורם לשבירת האמון. ברוב המקרים בן הזוג האלים הוא הגבר, אך לפעמים האישה היא הצד שנוהג באופן אלים.

האלימות יכולה להיות פיזית, נפשית, מינית או מילולית ולבוא לידי ביטוי בדרכים שונות. בן הזוג האלים יכול לאיים על הקורבן, להשפיל אותו על ידי פגיעה בגופו או על ידי אמירת מילים פוגעניות, להטריד את הקורבן, לעקוב אחריו, לבודד אותו מהסובבים, לשלוט על המשאבים הכלכליים, לאנוס, לפגוע בו באופן מיני, להשליך חפצים, לפגוע בגופו ואף לרצוח.

מה יכולות להיות המטרות של בן הזוג האלים?

מה הוא מנסה להשיג על ידי ההתנהגות האלימה?
המטרות של בן הזוג האלים משתנות ממקרה למקרה. במקרים מסוימים שואף בן הזוג הפוגע לשלוט על הקורבן משום שהוא חש רגשי נחיתות או חולשה. במקרים אחרים בן הזוג האלים לא מצליח לשלוט בדחפיו. לפי מחקרים נמצא שפעמים רבות סבלו בני הזוג האלימים והקורבנות מאלימות בעברם.

האלימות יכולה להתקשר גם להפרעות נפשיות שונות. כמו כן, יכול המניע להיות רצון לנקום בבן הזוג, כבר נשמעו מקרים על רצח שנגרם בשל חילול כבוד המשפחה או בשל בגידה של בן הזוג. בכל מקרה שהוא אין כמובן הצדקה לאלימות וחשוב שהקורבן יבין שהוא נמצא במצב שאינו תקין ויפעל בהקדם. במידה שהמצב לא מטופל, עלול בן הזוג האלים להקצין עוד יותר את התנהגותו, גם אם ישנה תקופה של רגיעה.

חשוב לציין שבני זוג אלימים יכולים להיות אנשים נורמטיביים ואפילו להפגין אהבה כלפי בני זוגם, מצבים אלו עשויים להיות קשים עוד יותר משום שהם גורמים לבלבול. הקורבנות שרוצים להאמין שבני זוגם האלימים רוצים בטובתם או מתביישים במצב, נוטים לספר לעצמם סיפורים – להכחיש את העובדה שהם הפכו לקורבנות של בני זוגם, לומר לעצמם שהם אשמים ושמגיע להם לסבול או לספר לעצמם סיפורים אחרים. ככל שחולף הזמן וככל שהאלימות ממשיכה, הופכים הקורבנות לחלשים יותר ויותר עד שהם מרוסקים מבחינה מנטלית ונפשית.

חיים עם בן זוג או עם בת זוג שנוהגים באלימות? פנו אל משרדנו בהקדם ותקבלו סיוע משפטי לכל אורך הדרך

במידה שאתם חיים עם בן זוג אלים או עם בת זוג אלימה, חשוב שתפעלו במהירות. אלימות מכל סוג שהוא – בין אם מדובר על אלימות פיזית, נפשית, מילולית או מינית היא אינה מצב שיש לחיות איתו וחשוב להפסיק את האלימות בהקדם, גם אם התהליך שיוביל אל החופש יהיה מורכב וקשה.

משרד עורכי הדין שלנו – שוש חיון, מתמחה בדין הפלילי וצבר ניסיון רב שנים במתן ייעוץ וייצוג של נפגעים שסבלו מבני זוג אלימים. הצוות המקצועי שלנו סייע לנפגעים רבים ושחרר אותם מכבלי בן זוגם ההרסני. אנו מתמחים בייצוג בכל הערכאות המשפטיות, לרבות בית המשפט העליון.

אלימות בין בני זוג או אלימות במשפחה בכלל היא נושא רגיש באופן מיוחד וצוות עורכי הדין שלנו שמנוסה במתן ייעוץ וייצוג של נפגעים רבים, נוהג ברגישות ועדינות.

אתם מוזמנים לצור קשר עם משרדנו בכל שעות היממה ובכל ימות השבוע ולקבל את ההגנה המשפטית שמגיעה לכם.

אל תישארו עם זה לבד, מגיע לכם להיות חופשיים, מגיע לכם לחיות חיים טובים ורגועים ללא פחד.

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

שתפו את התוכן. בחרו את הפלטפורמה שלכם!

עו"ד שוש חיון

עו"ד שוש חיון

בוגרת תואר שני במשפטים (LL.M) מאוניברסיטת בר-אילן. הייתה שותפתו למשרד של העו”ד הפלילי בני נהרי ז”ל. במהלך כ-10 שנים עבדו יחד על מאות תיקים ידועים בכל תחומי המשפט הפלילי.

התקשרו עכשיו 24/7