עורך דין פלילי

הדין הפלילי הינו ענף משפטי מורכב ביותר, שכן הוא מכיל הרבה תחומים, ביניהם: רצח, אונס, סמים, תקיפה וגניבה. המטרה של הדין הפלילי היא להסדיר את חיי החברה ולהגדיר את צורות ההתנהגות השליליות – אותן התנהגויות מוגדרות כלא חוקיות.

במידה שאדם נוהג באופן שאינו חוקי, הוא מפר את הכללים שנקבעו, ועל כן, מואשם בביצוע עבירה. כתוצאה מהאישום עשוי אותו אדם לעמוד לדין.

הדין הפלילי חל על מקרים בהם המדינה היא הצד שמאשים את האדם בביצוע העבירה. לאחר שהמדינה מאשימה את האדם, מתקיים תהליך שבו נעשה בירור יסודי של המקרה, במסגרת הבירור בוחן בית המשפט את האירוע שהתרחש וקובע את גזר דינו של המואשם.

מה המטרה של הדין הפלילי?

באמצעות הגדרת ההתנהגויות השליליות והקביעה שהתנהגויות אלו אינן חוקיות, ניתן לייצר הרתעה אישית – עבור האדם עצמו שמקבל עונש וכללית – עבור החברה שרואה מה עשוי לקרות לאנשים שמבצעים עבירה פלילית.

מטרה נוספת של הדין הפלילי היא לחנך את הציבור ולקבוע את הגבולות שבין התנהגויות נכונות והתנהגויות אסורות. מטרות נוספות של הדין הפלילי הן לסייע לנאשם לתקן את מעשיו ולשקם אותו – כך שהוא יוכל לשוב אל השגרה ולמנוע מהמואשם לבצע עבירות נוספות.

פגיעה בזכויות הבסיסיות של המואשם

למשפט הפלילי יש השלכות משמעותיות על האדם המואשם, כאשר במקרים מסוימים עשויות זכויותיו הבסיסיות להיפגע. במקרים מסוימים עשויות הזכויות הבסיסיות של המואשם גם להילקח ממנו.

דוגמה למקרה שבו נלקחת מאדם זכות בסיסית היא סיטואציה שבה בית המשפט קובע שגזר הדין יהיה מאסר, במקרה זה נלקחת מהמואשם הזכות הבסיסית – להיות חופשי.

חשיבות הפנייה המהירה אל עורך דין פלילי

במקרה שאדם מואשם בביצוע עבירה פלילית, רצוי עבורו לפנות אל עורך דין שמתמחה בדין הפלילי, ובהקדם. יש להדגיש שפנייה אל עורך דין שאינו מתמחה בתחום עלולה לפגוע במואשם בצורה ניכרת, שכן עורך דין שאינו מתמחה בדין הפלילי, כמו למשל: עורך דין מסחרי, לא יהיה בעל ידע וניסיון מספקים, מכאן שלפנייה אל עורך דין מסוג זה עלולות להיות השלכות קשות שיפגעו בכל מישורי חייו של האדם.

פעמים רבות המואשם לא יכול להגן על עצמו ועורך דין פלילי ובעל ניסיון יוכל לסייע לו לכל אורך הדרך – כבר משלבי ההכנה לחקירה המשטרתית, במהלכה עלול המואשם לומר דברים שיפגעו בו בהמשך. עורך דין פלילי ינחה את המואשם ויסביר לו כיצד יש לנהוג בעת החקירה וכיצד למזער נזקים ואף למנוע אותם.

בהמשך, יוכל עורך הדין הפלילי לנהל את ההליך המשפטי, להביא להפחתה בעונשו של המואשם ובמקרים מסוימים גם לזיכויו.

יש לציין שעורך הדין יוכל להתמודד מול גורמים שונים שנותנים את חוות דעתם לגבי המקרה, בחלק מהמקרים משפיעות חוות הדעת הללו על תוצאות המשפט.

הואשמתם בביצוע עבירה פלילית? פנו בהקדם אל משרד עורכי דין שוש חיון ושות'

אם הואשמתם בביצוע עבירה פלילית, אתם מוזמנים לפנות אל המשרד שלנו – משרד עורכי דין שוש חיון ושות', משרדנו מתמחה בדין הפלילי ובעל וותק וניסיון נרחב.

במסגרת שירותינו אנו מספקים ייעוץ וייצוג בתחומים: עבירות אלימות, משפט צבאי, עבירות מחשב, עבירות הונאה ומרמה, סרסרות, סמים, עבירות כלכליות, הלבנת הון וכן עבירות מין.

במהלך שנות פעילותינו סיפקנו ייעוץ וייצוג לאנשים שהואשמו בביצוע עבירות שונות והצלחנו להוביל לזיכויים של נאשמים רבים.

תוכלו ליצור איתנו קשר באמצעות הטלפון או המייל. כמו כן, תוכלו למלא את הפרטים שלכם בטופס ההתקשרות ונחזור אליכם בהקדם.

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

שתפו את התוכן. בחרו את הפלטפורמה שלכם!

עו"ד שוש חיון

עו"ד שוש חיון

בוגרת תואר שני במשפטים (LL.M) מאוניברסיטת בר-אילן. הייתה שותפתו למשרד של העו”ד הפלילי בני נהרי ז”ל. במהלך כ-10 שנים עבדו יחד על מאות תיקים ידועים בכל תחומי המשפט הפלילי.

התקשרו עכשיו 24/7