מהם שירותי ייעוץ וליווי בהליכי חקירה פלילית

כמו בכל יום שגרתי במהלך חייך בשנים האחרונות, נכנסת לרכבך בשעות הבוקר המוקדמות כדי להספיק להגיע מוקדם למשרד, ואולי אפילו לעקוף את כל הפקקים שמתחילים להצטבר כמו בכל בוקר. באחד מצירי הכבישים הראשיים שקרובים לעבודתך, לפתע אחד מהרכבים בנתיב השמאלי חתך אותך בפראות ונתן מכה לחלק הקדמי ברכבך.

כאשר אתה מעט כועס בגלל חוסר שיקול הדעת של הנהג שנכנס בך, וגם כמובן כי כעת אתה תאחר למשרד עצרת את רכבך בצד הכביש כאשר הרכב השני נעצר מלפניך. עוד לפני שהתחלת לצאת מרכבך כדי לשוחח עם הנהג השני, הלה צעד לקראתך עם ידיים שלופות כשהוא עצבני וצועק. לאחר כמה שניות הינך מבין כי למעשה נהג הרכב השני מתנער מכל אשמה, ומאשים אותך שאתה הוא זה שנכנסת ברכבו.

אתה מחליט להזמין משטרה כדי שיטפלו בעניין, אך הנהג השני כל כך נסער ועצבני, ומשהשוטרים מגיעים, הנהג השני שעד כה לא נרגע, המשיך לצעוק והתחיל להניף ידיים כלפי השוטרים. הם מרגישים את האיום מצד הנהג ומנסים להרגיע אותו ולהכניסו לניידת כדי לשוחח בנועם. הנהג מתנגד ומתחיל לשלוח אגרופים לכל עבר, שפוגעים בשוטרים שמנסים להרגיעו. אתה מנסה להפריד בין הנהג העצבני לשוטרים, ונקלע גם לדחיפות ואגרופים מצד השוטרים והנהג – כך שכל הסיטואציה הופכת לכאוס מוחלט.

לפני שאתה מבין מה קורה, מגיעה ניידת נוספת ואתה נדחף בפראות אל תוכה תוך צעקות ואזהרות של השוטרים. בין כל המהומה אתה מבין כי אתה מובל אל חקירה פלילית במשטרה בגין אלימות כלפי שוטרים.

מה המשמעות של חקירה פלילית

חקירה פלילית היא למעשה תהליך חקירה שמתבצע במשטרה במטרה לברר את הנסיבות והעובדות שהתרחשות של מקרה פלילי שאירע. במקרה זה, הינך עומד בפני חקירה פלילית מול השוטרים כדי להבין בצורה מסודרת מה אירע בכביש במהלך המהומה עם הנהג שנכנס בך והשוטרים שהגיעו לסייע.

אתה מצדך דווקא שמח שהובאת לחקירה כזו, מכיוון שכעת תוכל להסביר לשוטרים בצורה רגועה מה בדיוק קרה בכביש, ושכל האשמה של התאונה וגם התחלת האלימות היא אך ורק מצידו של הנהג השני.

נקראת לחקירה פלילית? דע את זכויותיך

כל אזרח שנקרא לחקירה פלילית מסיבה כזו או אחרת, זכאי לזכויות שונות מטעם החוק. בין זכויות אלו קיים הנושא של מעמד הנחקר במהלך החקירה הפלילית, כך שהינך רשאי לדעת על סמך מה הינך נמצא כרגע בחקירה הזו – האם על תקן נותן עדות מכיוון שהיית באירוע, או שמא אתה במעמד חשוד בגין הפעלת אלימות.

בנוסף על החוקרים להציג בפניך את כל החשדות העומדות נגדך במקרה הצורך, ולהסביר את הכל באופן מפורט וברור כך שאתה תוכל לאשר שהבנת את הכל. זכותך המלאה לשמור על זכות השתיקה במהלך החקירה, ולא לומר דבר לחוקרים מכיוון שכל מילה שתאמר תוכל לשמש כראייה נגדך במקרה של העמדה לדין. זכות מכרעת שישנה לחשוד בחקירה בשונה מעד היא הזכות להיוועץ עם עורך דין.

אל תוותר על ייעוץ וליווי של עורך דין פלילי

למרות שהינך בטוח בוודאות כי אין כל סיבה שהשוטרים יעצרו אותך בגין הפעלת אלימות, כי נהגת כשורה ולא עשית דבר שהוא לא חוקי – חשוב לפנות אל עו"ד פלילי כבר בזמן הימצאותך בחדר החקירה, כך שלא יתרחש מצב בו תיפול בלשונך והחוקרים ימצאו ראיות וחשדות מבוססים נגדך שיוכלו לשמש נגדך בבית המשפט.

תפקידו של עו"ד פלילי הוא לייעץ וללוות נחקר או חשוד כבר בתהליך החקירה הפלילית, ולעשות כל שביכולתו כדי לנקות את החשדות המיוחסים לנחקר ולהימנע מהגשת כתב אישום והעמדה לדין.

 

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

שתפו את התוכן. בחרו את הפלטפורמה שלכם!

עו"ד שוש חיון

עו"ד שוש חיון

בוגרת תואר שני במשפטים (LL.M) מאוניברסיטת בר-אילן. הייתה שותפתו למשרד של העו”ד הפלילי בני נהרי ז”ל. במהלך כ-10 שנים עבדו יחד על מאות תיקים ידועים בכל תחומי המשפט הפלילי.

התקשרו עכשיו 24/7