תקיפת שוטר ומשמעותה

תקיפת שוטרים היא עבירה פלילית, המופיעה בסעיף 273 לחוק העונשין

בגין עבירה זו נקבע עונש מינימום: 30 יום מאסר. העונש המקסימאלי לעבירה זו הוא 3 שנות מאסר. קיומו של עונש מינימום, מבהיר את חומרת העבירה בעיני המחוקק, המבקש להרתיע את הציבור מפני ביצוע העבירה.
מהי תקיפה? חוק העונשין בחר בהגדרה כללית מאוד של המונח תקיפה ועל כן, כל הפעלת כוח, אף דחיפה קלה, יכולה להיחשב לתקיפה.

יש לציין כי אם נעשתה התקיפה בנסיבות מחמירות, עונש המינימום הוא 3 חודשי מאסר והעונש המקסימאלי הוא 5 שנות מאסר (סעיף 274 לחוק העונשין). בהקשר של תקיפת שוטר, נציין גם כי קיימת עבירה נוספת: הפרעה לשוטר במילוי תפקיד, בגינה יוטל על המורשע מאסר של לא פחות משבועיים והעונש המקסימאלי הוא 3 שנות מאסר (סעיף 275 לחוק העונשין).

אם זומנת לחקירה, חשוב שתפנה לעו"ד פלילי מנוסה לייעוץ וייצוג משפטי. קבלת ייעוץ בשלב מוקדם, יכולה למנוע הגשת כתב אישום או להביא לחתימה על הסכם טיעון מקל.

דוגמא לתיק שהסתיים בהסדר טיעון מקל: אדם שהשליך בקבוק זכוכית על שוטר מג"ב במהלך התפרעות. בזכות הסדר טיעון שנערך עם המדינה תוקן האישום לעבירת הפרת סדר והתיק הסתיים ב-60 שעות של"צ בלבד וללא הרשעה פלילית.

מומלץ להתייעץ עם עורך דין פלילי בתחום עבירות תקיפת שוטר לעוד מידע ועזרה.

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

שתפו את התוכן. בחרו את הפלטפורמה שלכם!

עו"ד שוש חיון

עו"ד שוש חיון

בוגרת תואר שני במשפטים (LL.M) מאוניברסיטת בר-אילן. הייתה שותפתו למשרד של העו”ד הפלילי בני נהרי ז”ל. במהלך כ-10 שנים עבדו יחד על מאות תיקים ידועים בכל תחומי המשפט הפלילי.

התקשרו עכשיו 24/7