עבירות סמים

מחפשים עו״ד לעבירות סמים? כשחושבים על מקרים של עבירות סמים או עברייני סמים, לרוב חושבים על אנשים מפוקפקים שצורכים דרך קבע סמים מסוגים שונים ומסובכים בפלילים.

עם זאת, המציאות מלמדת כי 'עברייני סמים' עלולים להיות גם אנשים נורמטיביים שרק הסתבכו בשל מעידה בחייהם, או בשל רגע אחד שבו ביצעו החלטה שגויה. הסמים מוגדרים כחומרים המשפיעים על מערכת העצבים בגוף האדם, מעוותים את תפיסת המציאות ועלולים לגרום להשלכות נפשיות והתנהגותיות חמורות מאוד.

פקודת הסמים המסוכנים (נוסח חדש), התשל"ג-1973 מגדירה מהם הסמים הנחשבים למסוכנים ואסורים לצריכה, לרבות הכמויות הנחשבות לצריכה עצמית והכמויות הנחשבות לצורכי סחר. העונש המרבי על הפרת סעיפי הפקודה הוא עשרים וחמש שנות מאסר בפועל או קנס גבוה – עורך דין לעבירות סמים בהחלט יוכל לסייע לכם למזער את הנזק.

עבירות סמים ענישה בהתאם לפקודת הסמים המסוכנים

 • סחר בסמים – עבירת סחר בסמים היא אחת העבירות החמורות ביותר, שדינה מאסר של עד עשרים שנה. זו עבירה שבמסגרתה, בוצעה מכירה וקנייה של סם, מכל סוג ובכל כמות.
 • ייצור וגידול סמים – גידול, הכנה וייצור של סם אסורים על פי החוק, בין אם מדובר בגידול לשימוש עצמי ובין אם לא. עונשו של מבצע העבירה הוא עד 20 שנות מאסר, כאשר נסיבות העבירה עשויות להשפיע גם על חומרת העונש.
 • החזקת סמים שלא לצריכה עצמית – ככלל, החזקת סם היא עבירה פלילית אך החוק מבדיל בין החזקה לשימוש עצמי לבין החזקה שאינה לשימוש עצמי. החוק מבחין בין צריכה עצמית לצריכה שאינה עצמית על פי כמות הסם וסוג הסם. לכל סוג סם, נקבע רף כמותי, שחריגה ממנו תיחשב החזקה שלא נועדה לשימוש עצמי. על עבירה זו יכול הנאשם להיענש בעד 20 שנות מאסר.
 • החזקת סמים לצריכה עצמית – הענישה המקסימלית על החזקת סם לשימוש עצמי הנה עד 3 שנות מאסר, ע"פ הרף הכמותי הנקבע בחוק.
 • הדחת קטינים לשימור בסמים – על פי החוק מתן סם לקטין, שידול קטין להשיג סם או להשתמש בו היא עבירה פלילית, שדינה מאסר בפועל של 25 שנים. בעבירה זו לא יוטל על המורשע עונש מאסר על תנאי ולא יינתן עליו צו מבחן.
 • החזקת כלים לשימוש בסמים – סעיף 10 לפקודת הסמים המסוכנים, אוסר על החזקת כלים להכנת סם או צריכתו, כאשר העונש בגין עבירה זו הוא מאסר עד שלוש שנים, אם הכלים היו לשימוש עצמי. היה ולא מדובר על שימוש עצמי, יכול להגיע העונש עד 20 שנות מאסר.

חשודים או נאשמים בעבירות סמים?

פנו אלינו בהקדם ואנו נסייע לכם! טלפון: 077-9966005

גם אנשים נורמטיביים עלולים להסתבך

פעמים רבות עבירות של שימוש בסמים קלים לצריכה עצמית מבוצעות ע"י אנשים נורמטיביים וללא עבר פלילי ולכן היוועצות עם עורך דין לעבירות סמים פלילי מנוסה הנה קריטית במקרים אלה. בכל מקרה של עבירות סמים, מומלץ לפנות לעורך דין פלילי כבר בשלבים המוקדמים כדי לקבל ייעוץ משפטי וליווי צמוד. משרדו של עו"ד שוש חיון הנו בעל ניסיון רב בייצוג נאשמים בכל עבירות סמים, ולזכותו עומדים הישגים יוצאי דופן: שחרור נאשם, שהוטל עליו מאסר בפועל על עבירות סחר בסמים (אוק' 2014); הסדר פשרה עבור נאשם שמכר סמים לקטינים לשישה חודשי עבודות שירות ומאסר על תנאי, בניגוד ל-25 שנות מאסר בפועל שהיה נידון אליהם ללא ההסדר.

עו"ד חיון – עורך דין לעבירות סמים נודע בניסיונו במתן הסדרי טיעון מקלים לעבירות סחר / ייבוא / ייצוא / גידול סמים:

 • ת"פ 39824-09-10 מחוזי מרכז: על נאשם בייבוא קוקאין, בעל עבר פלילי עשיר ומאסר על תנאי, נגזר עונש של שירות למען הציבור בלבד.
 • ת"פ 54826-03-12 שלום ת"א: אישום בגין גידול 50 ק"ג גראס – ענישה של של"צ (שעות למען הציבור) בלבד.
 • ת"פ 10902-06-11 שלום אשדוד: סחר ב-MDMA לסוכנת משטרתית במספר הזדמנויות. העונש: עבודות שירות
 • ת"פ 60882/12/14 שלום ת"א: סחר בקוקאין לסוכנת משטרתית במספר הזדמנויות. העונש: עבודות שירות.
 • ת"פ 61133-02-15 מחוזי לוד: ייבוא 8 קילוMDMA גבישי מאנגליה בתוך קונסולות סוני פלייסטשיין. העונש: 30 חודשי מאסר.
 • ע"פ 2962/16 ביהמ"ש העליון: ייבוא 10 קילו אופיום מטורקיה במארזי שוקולד. העונש: 20 חודשי מאסר.
  חוץ מעו״ד לעבירות סמים, אולי יעניין אתכם גם:

פוסטים אחרונים בנושא

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

שתפו את התוכן. בחרו את הפלטפורמה שלכם!

עו"ד שוש חיון

עו"ד שוש חיון

בוגרת תואר שני במשפטים (LL.M) מאוניברסיטת בר-אילן. הייתה שותפתו למשרד של העו”ד הפלילי בני נהרי ז”ל. במהלך כ-10 שנים עבדו יחד על מאות תיקים ידועים בכל תחומי המשפט הפלילי.

התקשרו עכשיו 24/7