עבירות סרסרות

עבירות סרסרות בישראל נתפסות כעבירות חמורות במיוחד ומערכת המשפט והחוק פועלות כדי למגר תופעות אלה בחברה. עם זאת, ובניגוד לדעה הרווחת, אישה או גבר העוסקים בזנות אינם עוברים עבירה פלילית, אולם מעשים המובילים אישה או גבר לעסוק בזנות נתפסים בחומרה רבה והנם אסורים על פי חוק. לרוב מקובל לחשוב שעבירות סרסרות מיוחסות בעיקר לגברים, אך בשנים האחרונות נפוצה התופעה גם אצל נשים, המכונות “מאדאם”, המנהלות בתי בושת ומכוני ליווי.

סוגי עבירות סרסרות

עבירת סרסרות – עבירת סרסרות מוגדרת בסעיף 199 לחוק העונשין, כמי שמחייתו מתבססת על רווחי הזונה או מקבל ביודעין מה שניתן בעד מעשי זנות של אדם. העונש בגין עבירה זו הוא עד חמש שנות מאסר בפועל, אולם כאשר העבירה מופנית כלפי בן זוג, ילד, ילד חורג, או תוך ניצול יחסי מרות, תלות, חינוך והשגחה העונש הוא עד שבע שנות מאסר בפועל.

חזקת הסרסרות – סעיף 200 לחוק העונשין קובע כי עבירת חזקת סרסרות חלה כאשר:

משמעות עבירה זו היא כי די בכך שהנאשם יתגורר עם זונה על מנת שיחיה על רווחיה. במקרה כזה, התביעה לא נדרשת להוכיח את עבירת הסרסרות, אלא חובת ההוכחה היא על הנאשם בלבד.

חשודים או נאשמים בעבירות סרסרות?

פנו אלינו בהקדם ואנו נסייע לכם! טלפון: 077-9966005

עירובו של עו”ד פלילי במקרה של חשד או אישום

אדם חשוד או שהוגש נגדו כתב אישום בגין עבירות סרסרות ושידול לזנות, או לחילופין נעצר בגין עבירות אלה מחויב להיעזר בעו”ד פלילי מנוסה, שכן עבירות אלה הן עבירות קשות וחמורות מאוד שהענישה עליהם היא מהמחמירות ביותר בדין הישראלי. לעו”ד בני נהרי ניסיון רב בייצוג חשודים ונאשמים להם מיוחסות עבירות סרסרות ושידול לזנות.

מהישגי משרדו של עורך דין פלילי בני נהרי: בעל דוכן, שהעסיק נערה בת 13 גרם לה להעניק שירותי מין ללקוחותיו מעת לעת. כתב האישום המקורי ייחס לו שרשרת של עבירות סרסרות, אינוס ובעילה אסורה בהסכמה. בעקבות הסדר טיעון שערך המשרד עם הפרקליטות, תוקן כתב האישום והנאשם הורשע בסופו של דבר בעבירות סרסרות קלות, ניצול קטינים לזנות ובבעילה אסורה בהסכמה ונידון לעונש של 4 שנות מאסר בפועל בלבד.

פוסטים אחרונים בנושא

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

שתפו את התוכן. בחרו את הפלטפורמה שלכם!

עו"ד שוש חיון

עו"ד שוש חיון

בוגרת תואר שני במשפטים (LL.M) מאוניברסיטת בר-אילן. הייתה שותפתו למשרד של העו”ד הפלילי בני נהרי ז”ל. במהלך כ-10 שנים עבדו יחד על מאות תיקים ידועים בכל תחומי המשפט הפלילי.

התקשרו עכשיו 24/7