עורך דין עבירות מין

לכל אדם יש יצרים שאינו יכול לשלוט עליהם, על אחת כמה וכמה כשמדובר ביצרים מיניים. היצר המיני הוא עוצמתי ובמצבים מסוימים עלול לפגוע בשיקול הדעת ולחולל נזק נפשי ופיזי עצום, במיוחד תוך כדי תקיפה וכאשר נפגע אדם נוסף בעל כורחו. במציאות של היום כל אדם יכול למצוא את עצמו מואשם בעבירת מין, אפילו המזערית ביותר, ולבלות זמן ממושך בכלא.

באילו סוגי עבירות מתמחה עורך דין לעבירות מין?

עבירות מין הן מושג רחב המכיל בתוכו עבירות שונות: אונס, פדופיליה, בעילה אסורה בהסכמה, מעשה סדום, מעשה מגונה, הטרדה מינית ועוד. במקרה של חשד לביצוע עבירות מין – משטרת ישראל ובתי המשפט מתייחסים לכך בחומרה רבה מאוד בגלל אופי הפגיעה בקורבן העבירה, וכך גם כנסת ישראל שקבעה ענישה מחמירה לנוכח הפגיעה הקשה בקורבן התקיפה. על כן – מומלץ מאוד להסתייע בשירותיו של עורך דין לעבירות מין.

כפי שיידע לספר כל עורך דין עבירות מין, על פי החוק במדינת ישראל העונש על עבירות מין הוא עונש עד 20 שנות מאסר.

עבירות המין הנכללות בחוק העונשין:

אונס (סעיף 345 לחוק העונשין)

סעיף זה מתייחס לבעילת אישה במצבים הבאים: שלא בהסכמתה; הסכמתה שהושגה במרמה; בהיותה קטינה (שטרם מלאו לה 14 שנים) על אף שהסכימה; תוך ניצול מצב של חוסר הכרה בו שרויה האישה או כל מצב פיזי או נפשי אחר המונע ממנה להסכים למעשה באופן חופשי.

בעילה אסורה בהסכמה (סעיף 346 לחוק העונשין)

סעיף זה המתייחס לבעילה אסורה בהסכמה מתייחס למצבים הבאים:

 • בעילת קטינה שמלאו לה 14 שנים אך טרם מלאו לה 16, והיא אינה נשואה לבועל.
 • בעילת קטינה שמלאו לה 16 שנים אך טרם מלאו לה 18, תוך ניצול יחסי מרות, חינוך או השגחה.
 • בעילת אישה שמלאו לה 18 שנים תוך ניצול יחסי מרות ביחסי עבודה, או בשירות או עקב הבטחת שווא לנישואין תוך התחזות כפנוי למרות היותו של הבועל נשוי.

נחקרתם במשטרה? עומדים להיחקר?

פנו אלינו בהקדם ואנו נסייע לכם! טלפון: 077-9966005

מעשה סדום (סעיף 347 לחוק העונשין)

מעשה סדום, מוגדר בחוק כ”החדרת איבר מאיברי הגוף או חפץ לפי הטבעת של אדם או החדרת איבר המין לפיו של אדם” במקרים הבאים:

 • אם העבירה בוצעה באדם שמלאו לו 14 שנים וטרם מלאו לו 16.
 • אם העבירה בוצעה באדם שמלאו לו 16 שנים וטרם מלאו לו 18, תוך ניצול יחסי מרות, תלות, חינוך או השגחה.
 • אם העבירה בוצעה באדם שמלאו לו שמונה עשרה שנים תוך ניצול מרות ביחסי עבודה או שירות.

מעשה מגונה (סעיף 348 לחוק העונשין)

פעולה מינית, שאינה בעילה, הנעשית ללא הסכמת אחד הצדדים. ההגדרה של מעשה מגונה על פי חוק היא “מעשה לשם גירוי, סיפוק או ביזוי מיניים”.

מעשה מגונה בפומבי (סעיף 349 לחוק העונשין)

עבירה זו כוללת חשיפה של איברי המין או אוננות לידי אדם אחר או במרחב ציבורי.

עבירות מין בקטינים

במצבים בהם עבירת מין נעשתה כלפי קטין, העונש יהיה חמור וכבד משמעותית מאשר אקט מיני שנעשה בין מבוגרים. כדי שאקט מיני עם קטין לא ייחשב כעבירת אונס הקטין צריך להיות בגיל ההסכמה החוקית – שמלאו לו 16 שנים.

עבירות סרסרות וסחר בנשים

סחר בנשים ועבירות סרסרות בישראל מתקיים במטרה להעסיקן בזנות. העונש בישראל על סחר בנשים בגירות עומד עד על 16 שנות מאסר ובנשים קטינות עומד על עד 20 שנות מאסר.

חשודי עבירות מין עלולים למצוא את עצמם נכנסים לכלא לתקופת זמן ממושכת, שכן מדובר בעבירות שתוצאותיהן יכולות להיות חמורות מאוד, לכן חשוב לפנות אל עורך דין עבירות מין (פלילי) מנוסה. עו"ד לעבירות מין ילווה את החשוד בהליך הפלילי כולו. משרד עו"ד פלילי שוש חיון זכה להצלחות רבות בתחום עבירות המין בשנים האחרונות:

 • פרשת האונס במועדון בת"א – בזכות ניהול מבריק וגילוי ראיות שהסוו מההגנה, זיכו עו"ד לעבירות מין בני נהרי ושוש חיון את הנאשם מכל אשמה. בית המשפט קבע כי הפרקליטות לא הצליחה להוכיח מעל לכל ספק סביר שהנאשם ביצע את המעשים שיוחסו לו תוך ניצול מצב של חוסר הכרה או מבלי לקבל הסכמה.
 • פרשת האונס הקבוצתי בת"א – בזכות הסדר טיעון שערך עו"ד פלילי בני נהרי עם הפרקליטות, הטיל בית המשפט על הנאשם המרכזי שביצע 20 עבירות אינוס רק 6 שנות מאסר, לעומת עונש כבד של עד 20 שנות מאסר על כל אחת מהעבירות.
 • איש עסקים שנאשם בביצוע מעשים מגונים – הצלחה בערעור והפחתת מאסר של 18 חודשים לעונש שירות למען הציבור. איש העסקים ביצע מעשים מגונים לאחר ששוחרר ממאסר בעקבות עבירות דומות, זאת כאשר מאסר על תנאי היה תלוי ועומד נגדו. בעקבות יוזמתם של עו"ד בני נהרי ועורכת דין לעבירות מין שוש חיון לשלוח את הנאשם לבדיקת MRI לבדוק את אחריותו של הנאשם למעשיו, שונה גזר הדין.
 • זיכוי מעבירת הדחה לזנות של חייל – בבית משפט השלום, על ידי השופטת מרגולין.
 • קצין משטרה שהואשם במעשה סדום והטרדה מינית – הקצין מיחידת מערת המכפלה במרחב חברון, הואשם בעבירות אלה בקטינים, איתם יצר קשר באמצעות צ'אטים ברשת. התיק הסתיים בעבודות שירות.
 • פרשת המורה לריקוד – מורה לריקוד שהואשם בעשרות עבירות של אונס בקטינות, מעשה סדום, מעשים מגונים תוך ניצול יחסי מרות והטרדות מיניות ב-6 מתלמידותיו. בסוף ההליך המשפטי בית המשפט גזר עליו רק 5 שנות מאסר ומאסר על תנאי.
 • פרשת מאבטח הרמטכ"ל, ארז אפרתי – בפרשיה שהסעירה את המדינה כולה, נגזרו על המאבטח 8 שנות מאסר לאחר הסדר טיעון שהוביל עו"ד פלילי בני נהרי.

קראו גם על התיישנות על עבירות מין וכן על סגירת תיק פלילי

פוסטים אחרונים בנושא עבירות מין

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

שתפו את התוכן. בחרו את הפלטפורמה שלכם!

עו"ד שוש חיון

עו"ד שוש חיון

בוגרת תואר שני במשפטים (LL.M) מאוניברסיטת בר-אילן. הייתה שותפתו למשרד של העו”ד הפלילי בני נהרי ז”ל. במהלך כ-10 שנים עבדו יחד על מאות תיקים ידועים בכל תחומי המשפט הפלילי.

התקשרו עכשיו 24/7