מעצר עד תום ההליכים

עם הגשת כתב אישום בגין עבירה פלילית, התביעה רשאית להגיש בקשה לבית המשפט נגד הנאשם למעצר עד תום ההליכים, כדי למנוע שיבוש הליכי משפט ולשמור על ביטחון הציבור. מהלך זה אינו נועד להעניש את הנאשם, שהרי הוא טרם הורשע בעבירה, אלא נעשה כדי לשמור על טוהר החקירה. עם זאת, מדובר בצעד מחמיר מאוד, שכן הוא פוגע בחירותו של אדם על ידי שליחתו למעצר, כשעל פי חוק הוא עדיין חף מפשע.

תנאים לביצוע המעצר

במקרים של בקשת התביעה למעצר עד תום ההליכים, בית המשפט ייענה בחיוב רק אם התקיימו בתנאים הבאים:

אורך המעצר

ככלל, מעצר עד תום ההליכים תקף עד לסיום ההליכים המשפטיים כנגד הנאשם, זאת אם בית המשפט לא קבע אחרת. אם יתקיימו אחת מן הנסיבות הבאות, ישוחרר הנאשם ממעצר:

הוחלט לעצור אתכם עד תום ההליכים?

פנו אלינו בהקדם ואנו נסייע לכם! טלפון: 077-9966005

חשיבותו של עורך הדין הפלילי

ייצוג של עו”ד פלילי בהליך בקשת המעצר הוא חשוב מאין כמותו, כדי לוודא שזכויות הנאשם נשמרות. מעצר עד תום ההליכים הנו צעד מחמיר מאוד, שיכול להימשך זמן רב מהצפוי אם לא נעזרים בעורך דין פלילי מנוסה. במקרה זה, עוה”ד יבדוק את נסיבות המקרה, יבחן את התשתית הראייתית ויעשה את המיטב לדחיית הבקשה למעצר עד תום ההליכים.

משרדו של עו”ד בני נהרי הנו בעל ניסיון רב בדחיית בקשות למעצר עד תום ההליכים, וייצג נאשמים רבים שהוגשה נגדם בקשה למעצר עד תום ההליכים. לדוגמא: ביולי 2012 ייצג עו”ד בני נהרי שני צעירים שהיו מעורבים בקטטה. התביעה הגישה בקשה להארכת מעצרם במספר ימים, אך לאחר טיעוני ההגנה שהגיש עוה”ד, בית המשפט החליט לשחרר את אחד הצעירים בטענה שאינו נושא עבר פלילי.

פוסטים אחרונים בנושא

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

שתפו את התוכן. בחרו את הפלטפורמה שלכם!

עו"ד שוש חיון

עו"ד שוש חיון

בוגרת תואר שני במשפטים (LL.M) מאוניברסיטת בר-אילן. הייתה שותפתו למשרד של העו”ד הפלילי בני נהרי ז”ל. במהלך כ-10 שנים עבדו יחד על מאות תיקים ידועים בכל תחומי המשפט הפלילי.

התקשרו עכשיו 24/7