הליכי הסגרה

מעוניינים בעורך דין העוסק בדיני הסגרה?

פנו אלינו בהקדם ואנו נסייע לכם!
טלפון: 077-9966005

הסגרת אזרח/תושב ישראל למדינה זרה, בשל פשע שביצע באותה מדינה, מותנית בהתקיימם של מספר תנאים, ביניהם: קיומו של הסכם הסגרה בין ישראל למדינה בה בוצעה העבירה, לו הייתה העבירה מתבצעת בישראל הראיות הקיימות היו מספיקות לשם ביסוס כתב אישום ודין העבירה הוא שנת מאסר לפחות.

הליך הסגרה מחולק לשלושה חלקים:

מי יכול להיות מוסגר למדינת ישראל?

הליך הסגרה פלילי מתבצע כאשר הנאשם שוהה מחוץ לגבולות מדינת ישראל, והמדינה המבקשת להסגיר רוצה להעמיד אותו לדין כדי שייענש על פי החוק – אל תעשו צעד ללא עורך דין להליך הסגרה!

ברוב המקרים יש צורך בהסכמי הסגרה בין ישראל לבין המדינה שבה נמצא הנאשם, אך ישנם מקרים מסוימים המחייבים הסגרה על פי עיקרון המשפט האוניברסלי, גם ללא הסכם בין המדינות.

לפי עיקרון המשפט האוניברסלי, ניתן להסגיר וגם להעמיד לדין בישראל כל אדם אשר ביצע את הפשעים הבאים:

מדינת ישראל מצידה אינה מסגירה פושעים למדינות מושחתות מבחינה שיפוטית (בעיקר מדינות באפריקה) ואינה מסגירה פושעים למדינות בהן מונהג עונש מוות כחלק מהדין, אלא אם כן התחייבה אותה מדינה שלא לגזור עונש מוות על המוסגר.

עו"ד להליך הסגרה: חשיבות ייצוג עו"ד פלילי בכל הליך הסגרה

ייצוג של עורך דין להליך הסגרה, מנוסה בפלילים, הוא קריטי. עורך הדין יעלה את כל הטענות המשפטיות הרלוונטיות, בכל שלבי ההליך ואף אם בקשת ההסגרה התקבלה, יוכל לסייע רבות להגנתו של הנאשם. למשל: עזרה במציאת ייצוג משפטי טוב והולם במדינה הזרה, ניהול משא ומתן להסדר טיעון, תדרוך עורך הדין הפלילי הזר לגבי נקודות מרכזיות מהותיות בתיק וכיו"ב.

פרשת זאב רוזנשטיין – דוגמא קלאסית לכך שאתם חייבים עו״ד להליך הסגרה

עו”ד פלילי בני נהרי טיפל בהליך ההסגרה של זאב רוזנשטיין, שהיה היעד מספר אחת של משטרת ישראל, בחשד שעמד בראש רשת סמים בינלאומית שפעלה בין השאר בארה”ב.

בנוסף, טיפל המשרד בפרשות הליכי הסגרה נוספות. לדוגמא: עו"ד שוש חיון – עו״ד להליך הסגרה, ממשרדו של בני נהרי, ייצגה שני ישראלים שהכניסו וניהלו רשת של עובדים זרים לתוך ארה"ב. המשרד ייצג את הנאשמים בבית המשפט הפדרלי בניו ג'רזי ודאג להחזירם לישראל, וכן בבחורה שנעצרה על הברחת קוקאין בברזיל שיוצגה ע"י המשרד והוחזרה בחזרה ארצה.

עוד יכול לעניין אתכם:

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

שתפו את התוכן. בחרו את הפלטפורמה שלכם!

עו"ד שוש חיון

עו"ד שוש חיון

בוגרת תואר שני במשפטים (LL.M) מאוניברסיטת בר-אילן. הייתה שותפתו למשרד של העו”ד הפלילי בני נהרי ז”ל. במהלך כ-10 שנים עבדו יחד על מאות תיקים ידועים בכל תחומי המשפט הפלילי.

התקשרו עכשיו 24/7