תופעת עבירת סחר בבני אדם ומהו דינה

סחר בבני אדם הוא מכירה או קנייה של אדם, בין בתמורה ובין שלא בתמורה

מדובר באחד המעשים הפליליים הקשים ביותר ולכן העונש שנקבע לעבירה זו הוא חמור מאוד- מאסר של 16 שנים, כאשר העונש חמור עוד יותר (מאסר של 20 שנה) כאשר מדובר על סחר בקטינים.
בישראל, כמו במדינות רבות אחרות בעולם, תופעת הסחר באה לידי ביטוי מרכזי בתעשיית הזנות, כאשר אותן נשים מוחזקות בתנאים מכפירים וסובלות מאלימות רבה.
עבירת הסחר מופיעה בסעיף 377 א לחוק העונשין והיא מונה את המטרות השונות של הסחר כגון: זנות, עבדות , הולדת ילד ונטילתו, נטילת איברים. חשוב לציין כי החוק משווה את עונשו של המתווך לסחר, עם עונשו של הסוחר ועל כן, גם המורשע בעבירה של תיווך לסחר, עונשו המקסימאלי יכול להיות 16 שנות מאסר.

בשל עונש המאסר הכבד הקבוע בחוק לעבירה זו, יש להתייעץ עם עו"ד פלילי מוכר ובעל ניסיון בייצוג בעבירה זו. עורך הדין יעניק ליווי משפטי מקצועי עד לסיומו של ההליך המשפטי, תוך חתירה לקבלת התוצאה המשפטית הטובה ביותר בהתאם לנסיבות המקרה.

מקרה בנושא: סוכן במשרד נסיעות שמכר כרטיסי טיסה לקפריסין ליתר הנאשמים בפרשה, והואשם יחד עימם בעבירות של סחר בבני אדם לשם עיסוק בזנות, גרימה לעזיבת מדינה לשם זנות, קשירת קשר לביצוע פשע ועבירות נוספות בניגוד לחוק איסור הלבנת הון. בסיומו של ההליך זיכה ביהמ"ש את הסוכן משהוכח כי לפעולותיו במסגרת עבודתו כסוכן נסיעות לא היה קשר לביצוע העבירות.

לייעוץ עם עורך דין פלילי בנושא עבירת סחר בבני אדם – לחצו כאן

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

שתפו את התוכן. בחרו את הפלטפורמה שלכם!

עו"ד שוש חיון

עו"ד שוש חיון

בוגרת תואר שני במשפטים (LL.M) מאוניברסיטת בר-אילן. הייתה שותפתו למשרד של העו”ד הפלילי בני נהרי ז”ל. במהלך כ-10 שנים עבדו יחד על מאות תיקים ידועים בכל תחומי המשפט הפלילי.

התקשרו עכשיו 24/7