עורך דין לתביעות ביטוח בריאות – למה חשוב לפנות? וכיצד באפשרותו לעזור?

עורך דין לתביעות ביטוח בריאות למה חשוב לפנותמעבר לביטוח הבריאות הסטנדרטי שמסופק לכולנו ע"י קופות החולים, רבים מאיתנו בוחרים לרכוש לעצמם (או מקבלים זאת דרך מקום העבודה) ביטוח בריאות פרטי. ביטוח זה נועד לעמוד לצידנו במקרים רבים של חולי ומצבים רפואיים ולמנוע את התרסקותנו הכלכלית. אלא, שהמציאות מראה כי חברות הביטוח נוטות לדחות באופן "סידרתי" את תביעות הביטוח המוגשות להן, עד שרבים מהמבוטחים פשוט מתייאשים ומוותרים. ובכן, לא עוד! כל מה שצריך זה לחפש עורך דין לתביעות ביטוח בריאות ולקבל את הזכויות המגיעות לנו על פי חוק. להלן סקירת המקרים בהם עורך דין מקצועי זה יכול לעזור ודרכי פעולתו המרכזיים.

מדוע אין לסמוך על חברת הביטוח?

אינספור מקרים מוכיחים בכל שנה כי כאשר מעוניינים לתבוע את חברות הביטוח על סעיפי פוליסה שמאחוריהם סכומי כסף גבוהים, נתקלים ברוב המקרים בסירוב מוחלט. סירובים אלו מתגלים בסופו של דבר כלא מוצדקים ועל כן נותר להסיק כי חברות הביטוח פועלות בשיטת ה- "מצליח", כלומר, להחזיר תשובת דחייה בעלת טון שאינו משתמע לשתי פנים ולהמתין לייאושו הבלתי נמנע של המבוטח. הסיבה לכך ברורה- חברות הביטוח הינן גופים בעלי משאבים מוגבלים (כגון קופות החולים) או כאלו שמטרתם היא הפקת מקסימום רווחים (חברות ביטוח פרטיות) ועל כן ברור מאליו כי לא ניתן לממש את הביטוחים עבר כל דורש. הפיתרון המוכח לעניין הינו פנייה אל איש מקצוע לקבלת עזרה. ובמילים אחרות, פנייה אל עו"ד לתביעות ביטוח בריאות שמתמחה בליווי נפגעים למיניהם אל מול חברות הביטוח. איש מקצוע זה פועל בזירה מקצועית שכוללת אחריות על סכומי כסף גבוהים ביותר כגון תביעה לגבי כיסויי ניתוחים בארץ ובחו"ל, תרופות שמחוץ לסל, ביטוחי שיניים ועוד.

כיצד עוזר עורך הדין למהלך התביעה?

ניתן להסתייע בשירותיו של אורי בוים עורך דין לתביעות ביטוח בריאות במספר נקודות זמן במהלך תביעת חברת הביטוח. הראשונה היא להסתייע בליווי המקצועי החל מהרגע הראשון, עוד בטרם מוגשת התביעה. בשלב זה יעזור עורך הדין ללקוחותיו להשיג את כל המסמכים הנדרשים לתביעה, ייעץ להם אילו רופאים כדאי לראות ואילו בדיקות חשוב לבצע על מנת שהתביעה תהיה מושלמת. עורך הדין אף ידאג לצרף אל מסמכי תביעת הביטוח מכתב חתום על ידו וזאת בתור הצהרת כוונות על רצינות המבוטח ללכת "עד הסוף" עם תביעתו. נקודת הזמן השנייה היא לאחר סירוב חברת הביטוח להפעלת הפוליסה. בנקודה זו יפנה עורך הדין אל החברה עם אזהרה שהתיק עשוי לעבור בקרוב לטיפול בית המשפט. חברות הביטוח אינן נלהבות להתנהל מול כל לקוח בזירה המשפטית ועשויות לנסות להגיע להסכם פשרה שייטיב עם שני הצדדים.

עוד נקודת זמן קריטית שבה כל עו"ד לתביעות ביטוח בריאות חייב להתמחות, היא שלבי הערעור השונים לגבי החלטת חברת הביטוח או שופטי בית המשפט או לחלופין, הליכים למען הגדלת הפיצויים או השיפויים במצבים של הרעת מצב. בכל מקרה, אין לוותר לחברות הביטוח מראש ויש לנסות למצות את מקסימום הפוטנציאל מהביטוח שלכם. אחרת, מדוע רכשתם אותו מלכתחילה?

להתייעצות עם עו"ד – צרו עמנו קשר

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

שתפו את התוכן. בחרו את הפלטפורמה שלכם!

עו"ד שוש חיון

עו"ד שוש חיון

בוגרת תואר שני במשפטים (LL.M) מאוניברסיטת בר-אילן. הייתה שותפתו למשרד של העו”ד הפלילי בני נהרי ז”ל. במהלך כ-10 שנים עבדו יחד על מאות תיקים ידועים בכל תחומי המשפט הפלילי.

התקשרו עכשיו 24/7