עבירה של העלבת עובד ציבור

עובדי ציבור ממלאים תפקיד חשובה בחברה ולפיכך, סבר המחוקק כי ראוי להגן עליהם בעת ביצוע תפקידם. לכן, קבע המחוקק שורה של עבירות אשר מטרתן לשמור על כבודם של עובדי הציבור וכן לאפשר להם לבצע את תפקידם ללא הפרעה.

למשל: עבירה של העלבת עובד ציבור, עבירה של הפרעה לעובד ציבור וכן, תקיפת עובד ציבור. לכל עבירה נקבע עונש המשקף את מידת חומרתה.

עבירה של העלבת עובד ציבור, דינה מאסר של שישה חודשים, כאשר זו יכולה לבוא לידי ביטוי הן באמירה מילולית והן במעשה.

ישנם מקרים בהם אין מקום להגשת כתב אישום, למשל, כאשר ישנה תשתית ראייתית בלתי מבוססת, או במקרים בהם הפגיעה הייתה מינימאלית, או למשל כאשר היא באה כתגובה להתנהגות בלתי ראויה מצדו של עובד הציבור.

אם זומנת לחקירה בגין עבירה של העלבת עובד ציבור, פנה לייעוץ וייצוג משפטי של עו"ד פלילי מנוסה. עורך הדין יבחן את נסיבות המקרה ויפעל בהתאם להן, למניעת הגשת כתב אישום או לגיבוש הסדר טיעון מקל.

מהישגי המשרד בתחום עבירת העלבת עובד ציבור:

פקח עירייה רשם דו"ח לאם ל-2 בזמן ששהתה במכוניתה עם ילדיה ועצרה במקום אסור. האם יצאה ממכוניתה והתעמתה עם הפקח. תלונה אשר הוגשה למשטרה ע"י הפקח, ייחסה לאם עבירות של תקיפה והעלבת עובד ציבור. בעקבות בקשה שהגיש משרדנו לסגירת התיק נגד האם, הסכימה המדינה לסגור את התיק וכתב אישום בעניינה לא הוגש. (דצמבר 2012).

לייעוץ עם עו"ד פלילי בנושא עבירת העלבת עובד ציבור – לחצו כאן

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

שתפו את התוכן. בחרו את הפלטפורמה שלכם!

עו"ד שוש חיון

עו"ד שוש חיון

בוגרת תואר שני במשפטים (LL.M) מאוניברסיטת בר-אילן. הייתה שותפתו למשרד של העו”ד הפלילי בני נהרי ז”ל. במהלך כ-10 שנים עבדו יחד על מאות תיקים ידועים בכל תחומי המשפט הפלילי.

התקשרו עכשיו 24/7