עבירה של החזקת נכס חשוד כגנוב

הדין הפלילי אוסר על גניבה כאשר ישנן בחוק העונשין עבירות גניבה שונות, ובצדה של כל אחת, העונש המתאים לה, על פי חומרת העבירה. מטבע הדברים, גם החזקת נכס החשוד כגנוב הוא עבירה פלילית: סעיף 413 לחוק העונשין קובע כי המחזיק נכס כלשהו (כמו כסף או נייר ערך) שיש חשד סביר לגביו שהוא גנוב, דינו מאסר של 6 חודשים, אלא אם שיכנע המחזיק, כי רכש את אותו הנכס כדין.

החשד הסביר הנדרש לשם קיום העבירה, נבדק בעין אובייקטיבית, כלומר, על התביעה יהיה להראות כי בנסיבות המקרה, אדם מן היישוב היה חושד כי מדובר בנכס גנוב. כמו כן, יש להוכיח שליטה פיזית בנכס, על מנת למלא אחר דרישת ההחזקה.

הוזמנת לחקירה בגין עבירה של החזקת נכס חשוד כגנוב? פנה לקבלת ייעוץ משפטי של עו"ד פלילי מקצועי, מנוסה ומהימן. ליווי משפטי של עו"ד פלילי משלב מוקדם, עם ההזמנה לחקירה, יכול לצמצם את הנזק, אם על ידי מניעת הגשת כתב אישום ואם על ידי גיבוש הסדר טיעון מקל.

מהישגי המשרד:

מאסר על תנאי ופיצוי כספי בלבד בעקבות הסדר טיעון שערך עו"ד בני נהרי עם התביעה המשטרתית, לפיו תוקן כתב האישום מעבירות של הסגת גבול, גניבה והונאה בכרטיס חיוב לעבירה מקלה של אחזקת נכס חשוד כגנוב בלבד. טרם תיקון כתב האישום, העונש המקסימלי שהיה צפוי לנאשם בגין עבירות של הונאה וגניבה הינו עד 3 שנות מאסר בפועל. (נובמבר 2012).

מומלץ להתייעץ עם עורך דין פלילי בתחום החזקת נכס חשוד כגנוב לעוד מידע ועזרה.

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

שתפו את התוכן. בחרו את הפלטפורמה שלכם!

עו"ד שוש חיון

עו"ד שוש חיון

בוגרת תואר שני במשפטים (LL.M) מאוניברסיטת בר-אילן. הייתה שותפתו למשרד של העו”ד הפלילי בני נהרי ז”ל. במהלך כ-10 שנים עבדו יחד על מאות תיקים ידועים בכל תחומי המשפט הפלילי.

התקשרו עכשיו 24/7