מעשה סדום – מה זה אומר ומה העונש?

מעשה סדום הוא עבירת מין והעונש בגינה הוא מאסר אשר אורכו משתנה בהתאם לנסיבות העבירה. מעשה סדום יכול להיות בנסיבות מסוימות גם אונס והעונש המקסימאלי בגין עבירת אונס, הוא 20 שנות מאסר.

הדגש בעבירה מסוג זה הוא הכפייה וככל שנסיבותיה קשות יותר (למשל, כאשר יש יחסי תלות או מרות בין הצדדים) כך מחמיר החוק עם הענישה. יש לציין כי גם לגילו של הנפגע יש משמעות, כאשר החוק מבחין בין נפגע קטין לבין נפגע שאינו קטין.

משרדנו מייצג חשודים ונאשמים בעבירה זו, כאשר אופן ניהול התיק תלוי בנסיבות המקרה. לעיתים, לאחר בחינת הראיות והנסיבות של האירוע, מתברר כי אין מקום להגשת כתב אישום בגין מעשה סדום ועל כן, משרדנו פועל לסגירתו של התיק ללא הגשת כתב אישום.

במקרים אחרים, כאשר הוגש כתב אישום נגד המבצע, נבחנות כל האפשרויות המשפטיות הרלוונטיות, לרבות, גיבוש הסכם טיעון במסגרתו עונש מופחת לנאשם. למשל, תקופת מאסר קצרה לעומת זו הקבועה בחוק באותן הנסיבות, או מאסר על תנאי בלבד, ללא מאסר בפועל.

פרשת מאבטח הרמטכ"ל

בפרשה שהסעירה את המדינה כולה, בה הואשם מאבטח הרמטכ"ל בניסיון אונס ובניסיון לביצוע מעשה סדום בנסיבות מחמירות בצעירה בחניון בת"א, השיג עו"ד בני נהרי הסדר טיעון מקל לפיו כתב האישום תוקן באופן משמעותי, מאבטח הרמטכ"ל לא הואשם בניסיון אונס אלא רק בעבירת ניסיון למעשה סדום ובגרימת חבלה. עו"ד בני נהרי הגיש חוות דעת משפטיות אשר הובילו בין היתר לחתימה על הסדר הטיעון. על המאבטח נגזרו רק 8 שנות מאסר, כאשר העונש המקסימלי על עבירת ניסיון למעשה סדום הוא 16 שנות מאסר בפועל. (יולי 2010).

מומלץ להתייעץ עם עורך דין פלילי בתחום עבירות מעשה סדום לעוד מידע ועזרה.

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

שתפו את התוכן. בחרו את הפלטפורמה שלכם!

עו"ד שוש חיון

עו"ד שוש חיון

בוגרת תואר שני במשפטים (LL.M) מאוניברסיטת בר-אילן. הייתה שותפתו למשרד של העו”ד הפלילי בני נהרי ז”ל. במהלך כ-10 שנים עבדו יחד על מאות תיקים ידועים בכל תחומי המשפט הפלילי.

התקשרו עכשיו 24/7