מהי ההגדרה של שוד ומה עונשה?

עבירת השוד היא אחת מן העבירות החמורות בחוק העונשין והדבר בא לידי ביטוי בחומרת העונש: מאסר של עד 14 שנה ומאסר של עד 20 שנה, כאשר מדובר על שוד בנסיבות מחמירות.

עבירת שודמהו שוד?

על פי חוק העונשין מוגדר שוד כביצוע מעשה של אלימות, או איום לבצעו, בשעת גניבה או בתכוף לה, על מנת להשיג את הדבר הנגנב או כדי למנוע התנגדות לגניבתו.

בבואו של בית המשפט לגזור את עונשו של הנאשם בעבירת שוד, יבחן את נסיבות העבירה ובהתאם להן, יחליט האם יש להחמיר בעונשו של הנאשם, או דווקא להקל עמו.

מקרי שוד שיוצגו על ידי משרדנו

צעירים רעולי פנים פרצו לבית בו שהו בני זוג וגנבו מהם באיומי סכין 17,000 ₪ ותכשיטים. עו"ד בני נהרי אשר ייצג את אחד הנאשמים הצליח בטיעוניו להפחית משמעותית מרמת הענישה המקובלת בתיקים מסוג זה, העומדת על 20 שנות מאסר, ובסופו של ההליך גזר בית המשפט על הנאשם עונש של 32 חודשי מאסר בלבד בניכוי 8 חודשי מעצרו, מאסר על-תנאי ופיצויים בסך 1000 ₪ לזוג.

מקרה נוסף: שוד מזוין בחבורה של קופאית בסופר, תוך איומי סכין עליה. בזכות הסדר טיעון שערך עו"ד בני נהרי עם הפרקליטות, נגזרו על הנאשם 10 חודשי מאסר בלבד ומאסר על-תנאי.

מומלץ להתייעץ עם עורך דין פלילי בתחום עבירות שוד לעוד מידע ועזרה.

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

שתפו את התוכן. בחרו את הפלטפורמה שלכם!

עו"ד שוש חיון

עו"ד שוש חיון

בוגרת תואר שני במשפטים (LL.M) מאוניברסיטת בר-אילן. הייתה שותפתו למשרד של העו”ד הפלילי בני נהרי ז”ל. במהלך כ-10 שנים עבדו יחד על מאות תיקים ידועים בכל תחומי המשפט הפלילי.

התקשרו עכשיו 24/7