מהו דין עבירת הריגה והאם ניתן להקל בעונש?

עבירת ההריגה, המופיעה בסעיף 298 לחוק העונשין, היא גרימת מותו של אדם (שלא בכוונה תחילה) ועל המורשע בהריגה, ניתן לגזור עונש מאסר של עד עשרים שנה. בשל קדושת החיים, נוטים בתי המשפט להטיל עונשים כבדים על המורשעים בעבירה של הריגה, אולם ניתן גם לראות כי במקרים מסוימים, מקל בית המשפט בעונשו של המורשע, מתוך שיקולים שונים.

למשל, כאשר הנאשם מודה במעשה ומביע חרטה כנה, או כאשר נסיבות חייו של הנאשם קשות באופן יוצא דופן ובית המשפט רואה בכך הצדקה להקלה בעונש.

בשל חומרת העבירה והעונש הכבד בגינה, אשר יכול להגיע לשנות מאסר רבות, ייצוג משפטי מקצועי של עו"ד פלילי מנוסה הוא קריטי. לעו"ד קרן נהרי ניסיון עשיר בייצוג בעבירות המתה.

מהישגי המשרד בתחום עבירת הריגה:

זיכוי מעבירת הריגה וחבלה בכוונה מחמירה לחוואי אשר ירה למוות בפורץ שנכנס לחוותו. בית המשפט הרשיעו בנשיאת כלי נשק ללא רישיון בלבד, וקבע כי הנאשם באמצעות משרד עו"ד נהרי, הצליחו לעורר את הספק הסביר הדרוש לפי החוק באשר להצדקת התגוננותו מפני הפורץ. (יולי 2009).

לייעוץ עם עו"ד פלילי בנושא עבירות הריגה – לחצו כאן

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

שתפו את התוכן. בחרו את הפלטפורמה שלכם!

עו"ד שוש חיון

עו"ד שוש חיון

בוגרת תואר שני במשפטים (LL.M) מאוניברסיטת בר-אילן. הייתה שותפתו למשרד של העו”ד הפלילי בני נהרי ז”ל. במהלך כ-10 שנים עבדו יחד על מאות תיקים ידועים בכל תחומי המשפט הפלילי.

התקשרו עכשיו 24/7