מאסר על החזקת כלים לשימוש בסמים

הדין הפלילי בישראל אוסר על כל פעולה הקשורה בסמים, כאשר עבירות הסמים השונות, קבועות בפקודת הסמים המסוכנים.

עבירת הסמים הקשה ביותר היא עבירת הסחר, בגינה קבוע בפקודה עונש מקסימאלי של 20 שנות מאסר. ישנן עבירות סמים נוספות כמו שימוש בסם לצריכה עצמית, ייצור סם והחזקת כלים.

סעיף 10 לפקודת הסמים המסוכנים, אוסר על החזקת כלים להכנת סם או לצריכתו, כאשר העונש בגין עבירה זו הוא מאסר עד שלוש שנים, אם הכלים היו לשימוש עצמי בלבד. היה ולא מדובר על שימוש עצמי בלבד, העונש יכול להיות עד 20 שנות מאסר.

יש לציין כי גם ייצור, ייבוא ומכירה של כלי הנועד להכנת סם או צריכתו הוא עבירה פלילית והעונש בגינה הוא עד חמש שנות מאסר.

בשל ההבדל המשמעותי בחומרת העונש בין החזקת כלים לשימוש עצמי בלבד לבין החזקת כלים שאינה נועדה רק לשימוש עצמי, חשוב מאוד לפנות לייעוץ וייצוג משפטי של עו"ד פלילי מנוסה, אשר יבחן את נסיבות המקרה ואת טיב ראיות התביעה ובהתאם לאלו, יפעל להשגת התוצאה המשפטית האופטימאלית.

דוגמא לפסק דין בנושא סמים:

אדם שהחזיק בדירתו 1.5 ק"ג ברוטו סם מסוכן מסוג קאנביס ומשקל אלקטרוני. ביהמ"ש קבע כי ההגנה הצליחה להוכיח שלמרות הכמות הרבה של הסם, בנסיבות המקרה הנ"ל הכמות יועדה לשימוש עצמי ועל כן החליט שלא להרשיע את הנאשם והטיל עליו עונש של"צ בלבד.

מומלץ להתייעץ עם עורך דין פלילי בתחום החזקת כלים לשימוש בסמים לעוד מידע ועזרה.

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

שתפו את התוכן. בחרו את הפלטפורמה שלכם!

עו"ד שוש חיון

עו"ד שוש חיון

בוגרת תואר שני במשפטים (LL.M) מאוניברסיטת בר-אילן. הייתה שותפתו למשרד של העו”ד הפלילי בני נהרי ז”ל. במהלך כ-10 שנים עבדו יחד על מאות תיקים ידועים בכל תחומי המשפט הפלילי.

התקשרו עכשיו 24/7