חבלה חמורה – עבירת האלימות החמורה בחוק העונשין

אחת מעבירות האלימות החמורות בחוק העונשין, היא עבירה של חבלה חמורה (סעיף 333 לחוק). העונש הקבוע בחוק בגין עבירה זו הוא מאסר של שבע שנים ובמקרה שהעבירה נעשתה כלפי בן משפחה, העבירה נחשבת כנעשה בנסיבות מחמירות והעונש בגינה הוא עשר שנות מאסר.

חוק העונשין מגדירה כחבלה מסוכנת אשר פוגעת או עלולה הייתה לפגוע באופן קשה (זמנית או לתמיד) בבריאותו של הנחבל. כמו כן, חבלה המגיעה כדי פגיעה קשה או מום קבע, תהיה גם היא חבלה חמורה.

מהישגינו בתחום ייצוג חשודים ואשמים בתחום עבירת חבלה חמורה

למשרדנו ניסיון רב בייצוג חשודים ונאשמים בעבירות אלימות שונות, לרבות בעבירה של חבלה חמורה. אחד מהישגינו האחרונים: שני אחים תקפו חבורת צעירים בחוף הים וגרמו להם לחבלות קשות, כוויות, שברים וחתכים בכל חלקי גופם. במסגרת הסדר טיעון שניהל עו"ד בני נהרי עם הפרקליטות, תוקן כתב האישום לעבירה קלה של תגרה במקום ציבורי. בסופו של ההליך נגזר על הנאשמים עונש של של"צ וקנס כספי בלבד. לפני הסדר הטיעון עמדו האחים בפני עונש של 14 שנות מאסר בפועל. (פברואר 2012).

מומלץ להתייעץ עם עורך דין פלילי בתחום עבירות חבלה חמורה לעוד מידע ועזרה.

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

שתפו את התוכן. בחרו את הפלטפורמה שלכם!

עו"ד שוש חיון

עו"ד שוש חיון

בוגרת תואר שני במשפטים (LL.M) מאוניברסיטת בר-אילן. הייתה שותפתו למשרד של העו”ד הפלילי בני נהרי ז”ל. במהלך כ-10 שנים עבדו יחד על מאות תיקים ידועים בכל תחומי המשפט הפלילי.

התקשרו עכשיו 24/7