מהו מצב של הפרת הוראה חוקית ומהו דינה?

סעיף 287 לחוק העונשין, עניינו הפרת הוראה חוקית

זהו מצב שבו אדם מפר הוראה כשרה של בית משפט או בעל סמכות אחר המוסמך לאותו עניין, והעונש בגין עבירה זו הוא מאסר של שנתיים. במקרה של הפרת הוראת בית משפט אשר ניתנה לשם הגנה על חייו של אדם אחר, דינו של המפר יהיה מאסר של ארבע שנים.

דוגמא מן הפסיקה: הנאשם הפר את תנאי השחרור שלו ממעצר, במסגרת מעצר בית. הוא יצא מביתו למטרה שאיננה אחת מן המטרות שהוגדרו בתנאי המעצר. על כן, הוגש נגדו כתב אישום בגין עבירה של הפרת הוראה חוקית. בית המשפט הרשיע את הנאשם אך גזר עליו עונש קל, בין השאר בשל כך כי מדובר בבחור צעיר, ללא עבר פלילי בעבירה בה הורשע, אשר עלה לארץ לא מזמן וטרם הסתגל לחיים הארץ. כמו כן, הנאשם לא יצא מביתו לשם מטרה פלילית. לפיכך, גזר עליו בית המשפט עונש של 4 חודשי מאסר וקנס כספי של 5,000 ₪ או במקומו שני חודשי מאסר.

מתיקי המשרד: יצא ממעצר בית ללא מפקחים וזאת בניגוד להחלטת בימ"ש בתיק אחר שם נעצר בחשד לביצוע עבירה בסחר בסם מסוכן של מכירת 4.3 גר' חשיש. הנאשם הורשע בעבירת הפרת הוראה חוקית ובמסגרת הסדר טיעון שערך המשרד, צירף הנאשם גם את התיק האחר. ביהמ"ש גזר עליו 3 חודשי עבודות שירות בלבד, מאסר על-תנאי וקנס כספי. (אוקטובר 2010).

לייעוץ עם עו"ד פלילי בנושא עבירת הפרת הוראה חוקית – לחצו כאן

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

שתפו את התוכן. בחרו את הפלטפורמה שלכם!

עו"ד שוש חיון

עו"ד שוש חיון

בוגרת תואר שני במשפטים (LL.M) מאוניברסיטת בר-אילן. הייתה שותפתו למשרד של העו”ד הפלילי בני נהרי ז”ל. במהלך כ-10 שנים עבדו יחד על מאות תיקים ידועים בכל תחומי המשפט הפלילי.

התקשרו עכשיו 24/7