העונש בשידול קטין לסמים

על פי פקודת הסמים המסוכנים חל איסור על כל פעולה הקשורה בסמים

לרבות סחר בסמים, ייצור סם, שימוש בסמים והדחת קטין לסמים. לכל עבירה, נקבע עונש, כאשר נסיבות העבירה יכולות להשפיע על העונש, לקולא או לחומרה.

סעיף 21 אשר עניינו באיסור הדחת קטין לסמים, קובע כי מתן סם לקטין, שידול קטין להשיג סם או להשתמש בו, הוא עבירה פלילית אשר דינה מאסר של 25 שנים. ייחודה של עבירה זו הוא בחובה להטיל מאסר בפועל על המורשע בה. כך קובע סעיף 25 לפקודה. על פיו, על המורשע בעבירה זו, יוטל עונש מאסר, בין אם כעונש יחיד ובין אם לאו, אך לא יוטל על המורשע, עונש של מאסר על תנאי בלבד ולא יינתן עליו צו מבחן.

בשל כך כי הרשעה בעבירה של הדחת קטין לסמים, משמעותה על פי החוק, עונש מאסר בפועל, ישנה חשיבות גדולה מאוד לפנות לייעוץ וייצוג משפטי של עו"ד פלילי מוכר. עורך הדין יבחן את נסיבות התיק באופן יסודי ואת ראיות התביעה, על מנת לנסות ולמנוע הגשת כתב אישום ואם הדבר אינו אפשרי, אזי לפעול לגיבוש הסדר טיעון מקל.

מהישגי המשרד: סחר בסם מסוכן מסוג חשיש ומכר אותו לקטינים בבתי ספר באזור ת"א במספר הזדמנויות. בעקבות הסדר טיעון שערך המשרד עם התביעה, הושת על הנאשם עונש של 6 חודשי עבודות שירות ומאסר-על תנאי בלבד. אלמלא ההסדר, עמד בפניו עונש של 25 שנות מאסר בפועל.

תיק נוסף: סיפק ומכר סמים מסוכנים לקטינים במועדונים ובמסיבות בדירתו השכורה. לאחר ניהול הוכחות בתיק, נגזרו על הנאשם 6 חודשי עבודות שירות בלבד ומאסר על-תנאי, וזאת למרות העונש הקבוע בחוק המגיע כאמור עד ל- 25 שנות מאסר בפועל.

מומלץ להתייעץ עם עורך דין פלילי בתחום עבירות שידול קטין לסמים לעוד מידע ועזרה.

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

שתפו את התוכן. בחרו את הפלטפורמה שלכם!

עו"ד שוש חיון

עו"ד שוש חיון

בוגרת תואר שני במשפטים (LL.M) מאוניברסיטת בר-אילן. הייתה שותפתו למשרד של העו”ד הפלילי בני נהרי ז”ל. במהלך כ-10 שנים עבדו יחד על מאות תיקים ידועים בכל תחומי המשפט הפלילי.

התקשרו עכשיו 24/7