החזקת סכין או אגרופן שלא כדין – עבירה פלילית

סעיף 186 לחוק העונשין, קובע כי החזקת אגרופן או סכין שלא כדין, מחוץ לביתו או חצריו של המחזיק, היא עבירה פלילית. העונש שנקבע לעבירה זו הוא מאסר של חמש שנים. על פי ההגדרה בחוק העונשין (סעיף 184) סכין היא כלי להב או כלי שיכול לחתוך או לדקור. יש לציין כי החזקת אולר היא כשרה, למעט במקומות מסוימים כמו מוסדות חינוך.

מהי החזקה שלא כדין המהווה עבירה פלילית? החזקה שלא למטרה כשרה. מטבע הדברים, ישנם מקרים בהם החזקת הסכין או האגרופן היא תמימה לחלוטין ולא נועדה למטרה פלילית כלשהי כמו פגיעה או איום. לפיכך, אם יוכיח המחזיק כי החזקת הסכין או האגרופן, היא למטרה כשרה ולא לשם ביצוע עבירה פלילית, אזי לא יוגש נגדו כתב אישום.

חשוב לציין כי ככלל, החזקת סכין /אגרופן לשם הגנה עצמית, לא תיחשב כמטרה כשרה.

אם זומנת לחקירה, פנה בהקדם לעו"ד פלילי מנוסה ומוכר, לקבלת ייעוץ משפטי מקצועי. עוה"ד יבחן את עובדות המקרה ויפעל לקידום האופציה המשפטית הטובה ביותר.

הישגי המשרד: הודה במסגרת הסדר טיעון בעבירה של החזקת סכין שלא כדין. לאור היותו בחור צעיר, נורמטיבי, ללא עבר פלילי והפגיעה הוודאית בעבודתו במידה ויורשע בדין, החליט ביהמ"ש שלא להרשיעו והטיל עליו התחייבות להימנע מעבירה בלבד.

תיק נוסף בהחזקת סכין או אגרופן שלא כדין:

אדם החזיק מתחת למושב רכבו סכין ומפתח צינורות. כתב האישום המקורי ייחס לו עבירות של החזקת סכין למטרה לא כשרה והחזקת מכשירי פריצה. בעקבות הסדר טיעון שערך עו"ד בני נהרי עם התביעה המשטרתית, הורדה מכתב האישום עבירת החזקת כלי פריצה. על הנאשם המרצה את דינו בתיק אחר, בו נגזרו עליו 24 חודשי מאסר, הוטלו 9 חודשי מאסר כאשר רק חודש אחד מהם ירצה בנוסף למאסרו בתיק האחר והשאר בחופף להם.

לייעוץ עם עורך דין פלילי בנושא החזקת סכין – לחצו כאן

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

שתפו את התוכן. בחרו את הפלטפורמה שלכם!

עו"ד שוש חיון

עו"ד שוש חיון

בוגרת תואר שני במשפטים (LL.M) מאוניברסיטת בר-אילן. הייתה שותפתו למשרד של העו”ד הפלילי בני נהרי ז”ל. במהלך כ-10 שנים עבדו יחד על מאות תיקים ידועים בכל תחומי המשפט הפלילי.

התקשרו עכשיו 24/7