החזקת מקום לשם זנות – מהן העבירות הכלולות בתוך?

הדין הפלילי רואה בעבירות הזנות השונות כחמורות ביותר ומנסה למגר אותן עד כמה שניתן. אמנם, עיסוק בזנות אינו עבירה פלילית בארץ, אך כל מעשה המוביל לעיסוק בזנות, הוא אסור והמבצע, צפוי לעונש מאסר בפועל. לדוגמא, עבירת הסרסרות לזנות, הבאת אדם לידי מעשה זנות או עיסוק בזנות וכן, ניצול קטינים לזנות.

מטבע הדברים, גם החזקת מקום לשם זנות, מוביל לעיסוק בזנות ולכן קבע המחוקק עונש מאסר של עד 5 שנים בגין עבירה זו. יש לציין כי המקום לשם זנות, אינו חייב להיות דירה, אלא יכול להיות גם רכב או כלי שייט. העונש בגין עבירה זו הוא מאסר של עד חמש שנים.

פסיקה בנושא החזקת מקום לשם זנות:

בית המשפט גזר על הנאשם עונש של 10 חודשי מאסר בפועל בגין החזקת מקום לשם זנות, סרסרות למעשי זנות וניצול קטינים לזנות. באותו המקרה, שכר הנאשם נכס על מנת שישמש למעשי זנות ובין הנשים שהועסקו שם, הייתה גם קטינה בת 17.

אם הוזמנת לחקירה בגין אחת או יותר מעבירות הזנות, חשוב לפנות לייצוג משפטי של עו"ד פלילי מוכר ובעל ניסיון רב.

מהישגי המשרד: בעל דוכן לממכר דיסקים וסרטים פורנוגרפיים, העסיק בחנותו נערה בת 13 ובמשך הזמן גרם לה להעניק שירותי מין ללקוחותיו. כתב האישום המקורי ייחס לו עבירות של סרסרות למעשי זנות, ניצול קטינים לזנות, הבאת אדם לידי עיסוק בזנות, החזקת מקום לשם זנות, אינוס ובעילה אסורה בהסכמה. בעקבות הסדר טיעון שערך המשרד עם הפרקליטות, תוקן כתב האישום משמעותית, מספר אישומים נמחקו והנאשם הורשע בעבירה של ניסיון לקבל שירות של מעשה זנות מקטינה, ניצול קטינים לזנות ובבעילה אסורה בהסכמה ונידון לעונש קל של 4 שנות מאסר בלבד.

לייעוץ עם עורך דין פלילי בתחום – לחצו כאן

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

שתפו את התוכן. בחרו את הפלטפורמה שלכם!

עו"ד שוש חיון

עו"ד שוש חיון

בוגרת תואר שני במשפטים (LL.M) מאוניברסיטת בר-אילן. הייתה שותפתו למשרד של העו”ד הפלילי בני נהרי ז”ל. במהלך כ-10 שנים עבדו יחד על מאות תיקים ידועים בכל תחומי המשפט הפלילי.

התקשרו עכשיו 24/7