הדין הפלילי עבור הבאת אדם לידי עיסוק בזנות

הדין הפלילי מבקש למגר את תופעת הזנות בישראל על ידי ענישה חמורה בגין עבירות המובילות לעיסוק בזנות. בראשן עומדות עבירת הסרסרות והעבירה של הבאת אדם לידי עיסוק בזנות. בשתי העבירות מדובר בשידול לעיסוק בזנות באופן קבוע, להבדיל מעבירה של הבאת אדם למעשה זנות, המתייחסת באופן עקרוני, לאירוע חד פעמי.

יש לציין כי החוק בישראל אינו קובע כי עיסוק בזנות הוא עבירה פלילית, אך כאמור, מעשים המובילים לעיסוק בזנות, אסורים והמבצע אותם, צפוי לעונשי מאסר, בהתאם לסוג האישום, לחומרתו ולנסיבות העבירה.

חוק העונשין מטיל עונשי מאסר כבדים בגין עבירות אלה אשר יכול להגיע גם לכדי 16 שנות מאסר בנסיבות מחמירות. אם זומנת לחקירה בגין עבירת זנות, חשוב מאוד לפנות באופן מיידי לייצוג משפטי של עו"ד פלילי מנוסה ומוכר. עוה"ד יבחן את נסיבות התיק ובהתאם להן, יפעל להשגת התוצאה המשפטית הטובה ביותר.

מהישגי המשרד בתחום הזנות:

בעל דוכן לממכר דיסקים וסרטים פורנוגרפיים, העסיק בחנותו נערה בת 13 ובמשך הזמן גרם לה להעניק שירותי מין ללקוחותיו. כתב האישום המקורי ייחס לו עבירות של סרסרות למעשי זנות, ניצול קטינים לזנות, הבאת אדם לידי עיסוק בזנות, החזקת מקום לשם זנות, אינוס ובעילה אסורה בהסכמה. בעקבות הסדר טיעון שערך המשרד עם הפרקליטות, תוקן כתב האישום משמעותית, מספר אישומים נמחקו והנאשם הורשע בעבירה של ניסיון לקבל שירות של מעשה זנות מקטינה, ניצול קטינים לזנות ובבעילה אסורה בהסכמה ונידון לעונש קל של 4 שנות מאסר בלבד.

לייעוץ עם עורך דין פלילי בנושא עיסוק בזנות – לחצו כאן

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

שתפו את התוכן. בחרו את הפלטפורמה שלכם!

עו"ד שוש חיון

עו"ד שוש חיון

בוגרת תואר שני במשפטים (LL.M) מאוניברסיטת בר-אילן. הייתה שותפתו למשרד של העו”ד הפלילי בני נהרי ז”ל. במהלך כ-10 שנים עבדו יחד על מאות תיקים ידועים בכל תחומי המשפט הפלילי.

התקשרו עכשיו 24/7