הגדרת תקיפה חבלנית לפי חוק העונשין

תקיפה חבלנית, היא תקיפה הגורמת חבלה של ממש לנתקף ודינה מאסר של עד שלוש שנים. חוק העונשין מגדיר את המונח חבלה ככאב, מחלה או ליקוי גופני, בין אם קבוע ובין אם זמני.

הדין הפלילי כולל מספר עבירות של תקיפה, בדרגות חומרה שונות, למשל, עבירת התקיפה הבסיסית, אשר אינה מאופיינת בנסיבה מיוחדת, דינה מאסר של שנתיים, בעוד שתקיפת עובד ציבור, דינה מאסר של עד חמש שנים. חוק העונשין מתייחס גם באופן מפורש לתקיפת בן משפחה וקובע עונש כפול לתקיפה אשר בוצעה בבן משפחה.

מהישגינו בתחום ייצוג חשודים ונאשמים בתחום עבירות תקיפה חבלנית

עו"ד בני נהרי הוא בעל ניסיון רב בייצוג בעבירות אלימות לסוגיהן, לרבות בעבירות של תקיפה. הישגיה האחרונים:
תקף את בת זוגו ואביה במכשיר "פלייסטיישן". לאב נגרמו חתכים ודימומים בראשו והוא נתפר בבית החולים. בעקבות הסדר טיעון שערך עו"ד בני נהרי עם התביעה, תוקן כתב האישום והוטל על הנאשם עונש של 4 חודשי מאסר בלבד בניכוי תקופת מעצרו. ללא הסדר הטיעון צפוי היה הנאשם לעמוד בפני עונש כבד בהרבה של עד 6 שנות מאסר בפועל. (דצמבר 2011).

תקף את בת זוגו בשני אירועים שונים וגרם לה לחבלות בגופה. בעקבות הסדר טיעון שערך עו"ד בני נהרי עם התביעה המשטרתית תוקן כתב האישום באופן משמעותי. בסופו של ההליך הנאשם לא הורשע והוטלו עליו 200 שעות של"צ בלבד ותשלום פיצויים למתלוננת. (דצמבר 2012).

מומלץ להתייעץ עם עורך דין פלילי בתחום עבירות תקיפה חבלנית לעוד מידע ועזרה.

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

שתפו את התוכן. בחרו את הפלטפורמה שלכם!

עו"ד שוש חיון

עו"ד שוש חיון

בוגרת תואר שני במשפטים (LL.M) מאוניברסיטת בר-אילן. הייתה שותפתו למשרד של העו”ד הפלילי בני נהרי ז”ל. במהלך כ-10 שנים עבדו יחד על מאות תיקים ידועים בכל תחומי המשפט הפלילי.

התקשרו עכשיו 24/7