הגדרת מעשה מגונה וטיפולו

מעשה מגונה הוא אקט אשר נועד לשם סיפוק, גירוי מיני או ביזוי מיני

חוק העונשין, אינו מגדיר מראש מעשים מסוימים כמעשה מגונה, אלא כל מקרה נבחן לגופו, על פי ההקשר הספציפי בו התרחשו הדברים.
למשל, במסגרת מקום העבודה, כאשר מתקיימים יחסי מרות בין הצדדים, יכולה התנהגות בעל אופי מיני, להיות עבירה של מעשה מגונה, אך בסיטואציה אחרת, חברתית למשל, יכול והתנהגות זו תפורש באופן שונה לגמרי.

העונש בגין עבירה זו הוא עונש מאסר ואורכו משתנה על פי חומרת העבירה. למשל, כאשר בוצע מעשה מגונה תוך שימוש בכוח, בית המשפט רשאי לגזור על הנאשם עד שבע שנות מאסר.

הקושי בהגדרת מעשה מגונה מהו, מובילה למחלוקות בפרשנות, כאשר צד אחד סבור כי מדובר בחיזור או במחווה של ידידות ואילו הצד השני, חש כי מדובר במעשה מגונה. אי לכך, כאשר מוגשת תלונה בגין עבירה זו, יש לבחון היטב את נסיבות המקרה ולרדת לשורשם של דברים.

הנך חשוד בעבירה של מעשה מגונה? פנה לעו"ד פלילי מנוסה, לקבלת ייצוג משפטי מקצועי, אשר בכוחו לסיים את הליך החקירה ללא הגשת כתב אישום, או לגבש הסכם טיעון מקל.

דוגמאות להצלחות המשרד בנושא:

בית המשפט העליון זיכה מחמת הספק את מלבין סלומון, מורה לאנגלית אשר הואשם בביצוע מעשים מגונים בנסיבות אינוס ב-4 מתלמידותיו, לאחר שהצליחה עו"ד קרן נהרי לערער את מהימנות המתלוננות ולקעקע את גרסתן בחקירה נגדית בבית המשפט. המדינה ערערה על הזיכוי והתיק עבר מספר ערכאות עד שבית המשפט העליון זיכה אותו באופן סופי. (ספטמבר 2003).

פרשת המורה לריקוד- מורה לריקוד הואשם בעבירות של אינוס, מעשה סדום, מעשים מגונים תוך ניצול יחסי מרות והטרדות מיניות ב-6 מתלמידותיו. בעקבות הסדר טיעון שערכה עו"ד קרן נהרי עם הפרקליטות כתב האישום תוקן משמעותית, עבירת האונס ירדה והוא הואשם בעבירת בעילה אסורה בהסכמה ובמעשים מגונים תוך ניצול יחסי מרות. טרם הסדר הטיעון עמד בפניו עונש של עד 20 שנות מאסר. בסופו של ההליך בית המשפט גזר עליו רק 5 שנות מאסר, מאסר על תנאי ופיצויים בסך 70 אלף ₪ למתלוננות. (ספטמבר 2012).

מומלץ להתייעץ עם עורך דין פלילי בתחום עבירות מעשה מגונה לעוד מידע ועזרה.

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

שתפו את התוכן. בחרו את הפלטפורמה שלכם!

עו"ד שוש חיון

עו"ד שוש חיון

בוגרת תואר שני במשפטים (LL.M) מאוניברסיטת בר-אילן. הייתה שותפתו למשרד של העו”ד הפלילי בני נהרי ז”ל. במהלך כ-10 שנים עבדו יחד על מאות תיקים ידועים בכל תחומי המשפט הפלילי.

התקשרו עכשיו 24/7