הגדרת בעילה אסורה בהסכמה על פי חוק העונשין

על פי חוק העונשין, עבירה של בעילה אסורה בהסכמה מתרחשת כאשר ההסכמה לבעילה הושגה בדרכי מרמה וניתנה לא מתוך רצון חופשי של המתלוננת, אלא מתוך חשש להביע התנגדות בשל מעמד הבועל.

התרמית יכולה לבוא לידי ביטוי בצורות שונות, למשל, על ידי ניצול מעמדו של המבצע. לדוגמא, מעסיק אשר מנצל את מעמדו והשפעתו על עובדת, מציע לה קידום בעבודה אם תקיים עמו יחסי מין. מצב זה יכול בהחלט להיות, על פי החוק, עבירה של בעילה אסורה בהסכמה.

מהו העונש בגין עבירה זו? העבירה מופיעה בסעיף 346 לחוק העונשין והעונש בגינה יכול להיות עד 3 שנות מאסר או עד 5 שנות מאסר, תלוי בנסיבות.

עם ההזמנה לחקירה בגין עבירה זו, יש לפנות באופן מיידי לעו"ד פלילי, בעל ניסיון קודם בייצוג חשודים ונאשמים בעבירה של בעילה אסורה בהסכמה. קבלת ייעוץ וליווי משפטי מוקדם, יכולה לעיתים, לסיים את הליך החקירה, ללא הגשת כתב אישום, או במקרה של הגשת כתב אישום, לגבש הסכם טיעון מקל מול התובע.

פרשת המורה לריקוד

מורה לריקוד הואשם בעבירות של אינוס, מעשה סדום, מעשים מגונים תוך ניצול יחסי מרות והטרדות מיניות ב-6 מתלמידותיו. בעקבות הסדר טיעון שערך עו"ד בנינהרי עם הפרקליטות כתב האישום תוקן משמעותית, עבירת האונס ירדה והוא הואשם בעבירת בעילה אסורה בהסכמה ובמעשים מגונים תוך ניצול יחסי מרות. טרם הסדר הטיעון עמד בפניו עונש של עד 20 שנות מאסר. בסופו של ההליך בית המשפט גזר עליו רק 5 שנות מאסר, מאסר על תנאי ופיצויים בסך 70 אלף ₪ למתלוננות. (ספטמבר 2012).

מומלץ להתייעץ עם עורך דין פלילי בתחום עבירותבעילה אסורה בהסכמה לעוד מידע ועזרה.

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

שתפו את התוכן. בחרו את הפלטפורמה שלכם!

עו"ד שוש חיון

עו"ד שוש חיון

בוגרת תואר שני במשפטים (LL.M) מאוניברסיטת בר-אילן. הייתה שותפתו למשרד של העו”ד הפלילי בני נהרי ז”ל. במהלך כ-10 שנים עבדו יחד על מאות תיקים ידועים בכל תחומי המשפט הפלילי.

התקשרו עכשיו 24/7