האם השחרור ממעצר של החשוד ברצח חברתו מוצדק?

בית המשפט: "לשחרר ממעצר את החשוד ברצח חברתו"

לאחרונה קבע בית משפט השלום בפתח תקווה כי יש לשחרר את בן זוגה של ורד קרמסקוי ז"ל, שגופתה נמצאה השבוע מוטלת בתעלה באזור השומרון, לאחר שקפצה או הושלכה מרכב נוסע. בן הזוג טען כי במהלך נסיעה משותפת פרץ ויכוח בין בני הזוג, כשבמהלכו פתחה המנוחה את הדלת וקפצה החוצה. ורד ז"ל נפלה לתעלה, ובשלב מאוחר יותר מתה מפצעיה. האם מוצדק לשחרר את החשוד ממעצר כשהמשטרה טרם גילתה את נסיבות המקרה?

בני נהרי, עו"ד פלילי בת"א, מסביר כי "בתיקים מסוג זה מסתפקים בממצאי מז"פ בגלל שלא קיימת תשתית ראייתית להפללת החשוד. מדובר במקרה מיוחד, שבו אין עדי ראייה ולכן כל הראיות מתבססות על נתיחת הגופה".

למעבר לכתבה לחצו על התמונה
למעבר לכתבה לחצו על התמונה

בית המשפט ביקש לשלוח את החשוד לחמישה ימי מעצר בית בתנאים מגבילים, ופרקליטו של החשוד דחה את הטענות כי מרשו הוא שדחף את המנוחה אל מותה. המשטרה גם היא טרם הצליחה לאסוף ראיות המבססות חשד ממשי לרצח, והחוקרים ביקשו להמתין לתוצאות הפתולוגיות של נתיחת הגופה.

בנוסף, המשטרה ביקשה לעכב את החלטת השופט, שהורה על שחרורו של החשוד, על מנת לעתור לבית המשפט המחוזי בגין ההחלטה. החוקרים ביקשו להחזיר את החשוד למעצר כדי להמשיך לחקור את המקרה, לאחר שבגרסתו במהלך החקירה התגלו סתירות.

"על פי החוק בית המשפט רשאי לשחרר את החשוד אלא אם תתגלה ראיה כי היה לו מניע ממשי לרצח זוגתו. כל עוד המשטרה לא הצליחה להציג מניע, כובד המשקל הוא נתיחת הגופה או לכל הפחות בוחן תנועה כדי להבין איך קרתה התאונה".

"המשטרה מנסה לשחזר איך קרתה התאונה בעזרת הנתונים הקיימים בידה, ובמקרה הזה הכל קם ונופל על החלטת מחלקת הזיהוי הפלילי של המשטרה. כל עוד אין ראייה חיצונית ממשית של מניע לרצח. נקווה כי האמת אכן תצא לאור", מסביר עורך דין פלילי בני נהרי.

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

שתפו את התוכן. בחרו את הפלטפורמה שלכם!

עו"ד שוש חיון

עו"ד שוש חיון

בוגרת תואר שני במשפטים (LL.M) מאוניברסיטת בר-אילן. הייתה שותפתו למשרד של העו”ד הפלילי בני נהרי ז”ל. במהלך כ-10 שנים עבדו יחד על מאות תיקים ידועים בכל תחומי המשפט הפלילי.

התקשרו עכשיו 24/7