איך לבחור עורך דין פלילי בתל אביב – המדריך המלא

תל אביב היא עיר האפשרויות הבלתי נגמרות, ניתן למצוא בה שירותים במגוון תחומים ועריכת דין הוא אחד מהם. אם אתם מתגוררים באזור המרכז ונמצאים בתהליך של חקירה פלילית, או שהגישו נגדכם כתב אישום כדאי שתיוועצו בעורך דין מוביל, שיסייע לכם להתמודד בצורה הטובה ביותר. אז איך בוחרים עורך דין מתוך אפשרויות רבות? ריכזנו לכם טיפים שיסייעו לכם לבחור עורך דין – הישארו איתנו!

איך לבחור עורך דין?

בחירה של עורך דין, עבור תהליך של ייצוג פלילי היא בחירה חשובה ואפילו משנת חיים. עורך דין בעל ניסיון וותק יוכל לסייע לכם להתמודד עם חקירה, או עם הגשת כתב אישום בצורה הטובה ביותר. כמו כן, עורך דין יוכל להשפיע על הכרעת הדין בעת המשפט, הכרעה שתשפיע באופן מהותי על חייכם – כמובן שעדיף לשכור את שירותיו של עורך דין העוסק בפלילים בשלבים המוקדמים ביותר של ההליך, עדיף לפני תחילת החקירה המשטרתית.

עורך דין מיומן וישר יציג בפניכם את כל האפשרויות, וימליץ כיצד להתנהל. חשוב לבחור עורך דין שהיה זמין ונגיש, כיוון שהתמודדות עם הליך פלילי מצריכה מחשבה והשקעה רבה – עורך הדין צריך להיות בעל יחסי אנוש טובים, ולספק מענה מהיר ומקצועי בכל עת. אנו ממליצים לא להתפתות לבחור את עורך הדין הזול ביותר, מומלץ לבחור בעורך דין מקצועי ובעל ותק שינהל עבורכם את ההליך הפלילי על הצד הטוב ביותר – מומלץ לקרוא קצת חוות דעת, ולוודא כי הוא ייצג נאשמים עם עבירות דומות לשלכם.

מה תפקידו של עורך דין פלילי?

עורך דין פלילי מקצועי ייבחן וילמד את עובדות ונסיבות המקרה, וינתח את המקרה מנקודת מבט משפטית. עורך הדין צריך למצוא הסביר מהימן עבור ההאשמות, ולערער את התביעה ובכך לגרום לביטול כתב האישום, או ביטול החשדות נגדכם. עורך דין מקצועי יביא לתשומת ליבך שיש סיכוי שתצטרך לעבור בדיקות שונות, כמו בדיקת פוליגרף, בדיקה פסיכיאטרית או פגישה עם קצין מבחן.

חקירה במשטרה – איך מתמודדים?

בעת החקירה המשטרתית חשוב להקפיד על כללים מסוימים, אך לפני הכול חשוב להיוועץ עם עורך דין. אנו ממליצים להתייעץ עם עורך דין מלשכתנו שיסייע ויכווין אתכם בצורה מקצועית ואדיבה. הכנו לכם שלושה טיפים שיעזרו לכם להתמודד עם החקירה:

  • חקירה היא הליך מתיש ומעייף, עדיף לעבור את החקירה כאשר אתה צלול לחלוטין לכן מומלץ לבקש הפסקת התרעננות מידי פעם, ולהשתדל לא להשיב על שאלות בפזיזות מתוך רצון לסיים את החקירה.
  • השתדלו להישאר רגועים, ולשמור על קור רוח במהלך תרגילי חקירה נפוצים כמו למשל: טכניקת השוטר הטוב והשוטר הרע, איומים חסרי בסיס, דיווחים כוזבים על עדויות המחזקות את התיק ועוד. בסופו של דבר, תפקיד החוקרים הוא להוציא ממך הודאה, ולצערנו הם לא תמיד מתרכזים בחקר האמת– לכן חשוב לענות על הדברים בזהירות במיוחד אם אתה חף מפשע.
  • במידה והחלטת לשמור על זכות השתיקה, השתדל להיות עקבי ולא להישבר במהלך החקירה – כלומר, או שתשיב על כל השאלות או שתשמור על זכות השתיקה.

לא מומלץ להתמודד עם הליך פלילי לבד, בייחוד בזמן חקירה משטרתית – לעיתים אנו אומרים דברים לחוקרים בתמימות, ואין לנו מושג שאלו דברים שעלולים לפגוע בנו ולשמש כראיה נגדנו, לכן מאוד מומלץ להתייעץ עם עורך דין מוביל שעוסק בתחום. קבעו פגישה ללא התחייבות עם עורך דין מלשכתנו, הוא יוכל לעזור לכם ולהכווין אתכם. כמו כן, לעבירות מס יכולה להיות משמעות אדירה על העתיד שלכם, גם במישור החברתי וגם במישור העסקי. במקרים מסוימים עורך הדין יוכל להגיע להסדר עם הפרקליטות ולדאוג שלא יוגש נגדכם כתב אישום, או לחלופין להפחית את חומרת ההאשמות נגדכם. משרדנו – משרד עורכי דין שוש חיון ושות' מתמחה בדין הפלילי ובמידה שתפנו אלינו מבעוד מועד, נוכל לסייע לכם לאורך כל הדרך – להדריך אתכם בנוגע לדרכי

ההתנהלות האפשריות, להסביר לכם על ההשלכות ולייצג אתכם. אתם מוזמנים לפנות אלינו למשרדה של שוש חיון – משרד עורך דין פלילי בתל אביב, באמצעות הטלפון או המייל או להשאיר את הפרטים שלכם בטופס ההתקשרות ונחזור אליכם בהקדם.

רוצה לחזור למשהו ספציפי בעמוד?

שתפו את התוכן. בחרו את הפלטפורמה שלכם!

עו"ד שוש חיון

עו"ד שוש חיון

בוגרת תואר שני במשפטים (LL.M) מאוניברסיטת בר-אילן. הייתה שותפתו למשרד של העו”ד הפלילי בני נהרי ז”ל. במהלך כ-10 שנים עבדו יחד על מאות תיקים ידועים בכל תחומי המשפט הפלילי.

התקשרו עכשיו 24/7